ManşetSporÜniversite-MAKÜMAKÜSPOR, kupasına kavuştu, Bölgesel Amatör Lig’e (BAL) yükseldi

1 sene ago

Burdur Birinci Amatör Küme şampiyonu MAKÜSpor kupasına kavuştu.

Burdur Birinci Amatör Kümede normal sezonu birinci sırada bitiren ve Play Off grubunda geçen hafta sezonun bitimine bir hafta kala şampiyonluğu garantileyen Maküspor sezonun son karşılaşmasında rakibi Burdurspor’u gole boğdu.

14 Nisan 2019 Pazar günü Burdur Gazi Atatürk Stadı’nda oynanan ve Muhammed Burak Tufan, Merve Özdemir ve Onur Solak hakem üçlüsünün yönettiği karşılaşmanın ilk yarısını 1-0 önde bitiren Maküspor karşılaşmanın ikinci yarısında bulduğu gollerle sahadan 5-0 galibiyetle ayrıldı.

Karşılaşmayı Vali Hasan Şıldak, MAKÜ Rektörü Prof.Dr. Adem Korkmaz, Rektör Yardımcıları Prof.Dr. Mehmet Karaca ve Prof.Dr. Hüseyin Dalgar, Gençlik ve spor İl Müdürü Orhan Kemerkaya, Burdur Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Nuri Yıldırım, MAKÜ Sağlık Kültür Spor Daire Başkanı Mehmet Şimşek’te izledi.

Karşılaşmanın sonunda MAKÜSpor’a şampiyonluk kupasını veren Vali Şıldak, MAKÜSpor’a Bölgesel Amatör Lig’de başarılar diledi.

MAKÜSpor’lu futbolcular maç sonunda Kulüp Başkanı Mustafa Kılınç ve Teknik Direktör Sezgin Korkmaz ve Yardımcı Antrenör Emre Uysal’ı havaya atarak şampiyonluk sevincidi yaşadı.

Kodlama : SadeMedia Interactive