ManşetSporÜniversite-MAKÜMAKÜSPOR, BAL hedefine emin adımlarla ilerliyor

9 ay ago

Spor başarılarıyla da adından sıkça söz ettiren Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) futbolda da çok iddialı… Play-off grubunda başarılı bir şekilde mücadele eden MAKÜSPOR, Bölgesel Amatör Ligi (BAL) için hazırlıklarını sürdürüyor. Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz da MAKÜSPOR futbolcularına destek ziyareti gerçekleştirdi.

Rektör Korkmaz’ı, MAKÜSPOR Yönetim Kurulu Üyeleri Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Kılınç, Mehmet Şimşek, Kubilay Çakırve İsmail Doğaner ile MAKÜSPOR Teknik Heyeti Dr. Öğr. Üyesi Sezgin Korkmaz ve Arş. Gör. Mehmet Haşim Akgül ile Yüksek Lisans öğrencisi Uysal ağırladı.

MAKÜSPOR’un büyük bir mücadeleyle şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerlediğini belirten Rektör Korkmaz, “Sizler, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi öğrencileri ve sporcuları olarak Asım’ın Nesli’ne yakışır bir centilmenlikle sahalarda mücadele ediyorsunuz. Son üç maçınız var ve sonrasında BAL’a çıkma şansına sahip olacaksınız. Bu amaçla çalışmalarınızın yoğun ve emek dolu olduğunun farkındayız. BAL’a  çıkacağınızı umuyorum. Aynı zamanda Oğuzhan Spor’un da 3.lige çıkması ile birlikte biz de MAKÜSPOR olarak ilimizi BAL’da başarıyla temsil etmek istiyoruz. Bununla ilgili üniversite olarak hazırlıklarımız tüm hızıyla devam ediyor. Üniversite stadyumu bitti ve Sporcu Eğitimi Kamp Merkezi de tamamlanmak üzere. Bizler her zaman hem ilimizi hem üniversitemizi sporda da en iyi şekilde temsil etmek için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Sizler sahalarda hep centilmence mücadele verdiniz. Yine aynı şekilde sizlere inancımız sonsuz ve hepinize başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

MAKÜSPOR oyuncuları da ziyaretlerinden dolayı Rektör Korkmaz’a teşekkür ederek, üniversiteyi en iyi şekilde temsil edip Bölgesel Amatör Lig’e çıkma sözü verdiler.

Kodlama : SadeMedia Interactive