EğitimİlçeManşetÜniversite-MAKÜMAKÜ’nün tercih gururu

5 sene ago

2006 yılında ilimizde kurulan, dokuz yıllık süreçte birçok alanda mesafeler kaydeden Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) tercih başarısıyla da dikkat çekiyor. MAKÜ, bu yılki 2015 LYS Yerleştirmelerinde yoğun talep görerek kontenjanlarının yüzde 97.5’ini doldurdu.

Yükseköğretime sınavsız geçiş hakkı bulunan adaylar ile 15 Mart 2015’de yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve 13-14-20-21 Haziran 2015 tarihlerinde yapılan Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçlarına göre, adaylardan alınan tercihler doğrultusunda, 2015-ÖSYS yükseköğretim programlarına merkezi yerleştirme işlemleri tamamlandı.

MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, LYS tercihlerinde Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’ni tercih eden öğrencileri tebrik etti.

2015-2016 eğitim-öğretim yılında MAKÜ’nün lisans programları kontenjanları doluluk oranının yüzde 100 olarak gerçekleştiğini belirten Rektör Adem Korkmaz, konuya ilişkin yaptığı açıklamada; YÖK tarafından Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi lisans programlarına verilen 3 bin 264 yerleştirme kontenjanın tamamının ilk yerleştirmede dolduğunu belirtti.

Korkmaz genel toplam olarak bakıldığında ise 7 bin 681 kontenjandan, yüzde 97.5’’inin dolduğunu ifade ederek “bunun temel nedeni, Üniversitemizin nitelikli öğretim elemanlarına sahip olması ve buna bağlı olarak da verilen eğitimin kalitesidir. Ayrıca açmış olduğumuz programlarımızın mezun öğrencilerimizin iş bulma konusunda daha avantajlı olması önemli bir tercih nedenidir.” dedi.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi olarak yoğun ilgi ve talep gördüklerini belirten Rektör Korkmaz,  MAKÜ’nün bu oranlarda tercih edilmesinden duyduğu mutluluğu dile getirdi.

“2015-2016 eğitim-öğretim yılına 7 bin 681 öğrencimiz MAKÜ’lü olmanın haklı gururunu taşıyacak ve bu necip ailenin bir ferdi olarak girecektir” diyen Korkmaz, MAKÜ’ye yeni kayıt yaptıracak olan öğrencilere her türlü kolaylığın sağlanacağını ve üniversitede öğrenciler için tüm eğitim-öğretim imkânlarının hazır olduğunu sözlerine ekledi.

Kodlama : SadeMedia Interactive