ManşetSporÜniversite-MAKÜMAKÜ’nün spor alt yapısını güçlendirme vizyonu

2 sene ago

MAKÜ heyeti, Rektör Korkmaz Almanya Köln Spor Akademisi’nde…

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin (MAKÜ) tarım ve hayvancılık odaklı misyon projelerinin yanı sıra vizyon projelerinden biri de spor yatırımları…

Spor alt yapısını güçlendirmeyi amaçlayan, bu hedef doğrultusunda İstiklal Yerleşkesi’nde büyük ölçekli spor tesisleri yatırımını (Alternatif Sporlar, Sporcu Eğitimi ve Kamp Merkezi projesi) başlatan MAKÜ yönetimi, Burdur ve bölgemizde spor alt yapısını geliştirecek çalışmalara ağırlık vermeye devam ediyor.

Spor alt yapısının en güçlü olduğu ülkelerden biri olan Almanya’da başarılarıyla örnek olan, referans gösterilen Köln Spor Akademisi’nde MAKÜ heyeti incelemelerde bulunuyor. Almanya’nın Köln kentinde dünyaca meşhur Köln Spor Akademisi’nde incelemelerde bulanan MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz ve ekibi Köln modelini mercek altına aldı.

Almanya’nın Spor Üniversitesi, Deutsche Sporthochschule Köln (Alman Spor Üniversitesi Köln) spor denilince akla gelen küresel markalardan, kurumlardan biri…   Kendi alanında yetistirdiği akademisyenlerle de önde gelen spor akademilerinden biri olan, hemen hemen bütün spor dallarinda bilimsel bir egitim metodu sunan Köln Spor Üniversitesine sadece Almanya’dan değil, dünyanın degişik bölgelerinden birçok sporcu, eğitmen ilgi göstermekte…

Burdur’un, bölgemizin, MAKÜ’nün gelişimine ve tanıtımına önemli katkı sağlayacak spor projesini daha da güçlendirmek için Köln Spor Akademisi yöneticileriyle çeşitli temaslar gerçekleştiren Rektör Korkmaz soylal medya hesabından yaptığı paylaşımda Köln gezisi ile ilgili ilk izlenimlerini şu sözlerle takipçileriyle paylaştı: “Üniversitemizin ve şehrimizin gelişimi için yollardayız. Almanların sportif başarısının arkasındaki gizli gücü yerinde görüyoruz. Üniversitelerin ülkelerin gelişiminde üstlendikleri misyonlar çok önemli.”

Kodlama : SadeMedia Interactive