GündemManşetÜniversite-MAKÜMAKÜ’nün GURUR TABLOSU

7 ay ago

2018 – 2019 mezuniyet töreni, MAKÜ’nün kendi Stadyumu’nda gerçekleşti…

 

2006 yılında Burdur’da kurulan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) camiası önceki gün 21 Haziran 2019 tarihinde mezuniyet coşkusunu yaşadı.

13 yıllık süreçte pek çok alanda kaydettiği mesafeler ile ilimizin ve bölgenin gelişim-ilerleme dinamiklerinden biri haline gelen MAKÜ ailesi, tüm paydaşlarıyla 2018-2019 dönemi mezunlarını uğurladı.

Bu yılki; MAKÜ mezuniyet programına damgasını vuran, iz bırakan gelişme; mezuniyet etkinliğinin MAKÜ’nün Örtülü mevkiindeki İstiklal Yerleşkesi’nde yapımı tamamlanarak, hizmete giren MAKÜ Stadyumu Spor Kompleksi’nde yapılması oldu.

MAKÜ’nün kampüs’teki en büyük fiziki yatırımlarından biri olan, Spor-Toto katkılarıyla inşa edilen Stadyum kompleksi, 2018- 2019 mezuniyet programına ev sahipliği yaptı. Mezun olan 6 bin MAKÜ öğrencisinin mezuniyet sevincine ev sahipliği yapan bu mekan büyük beğeni topladı.

MAKÜ, oluşturduğu sinerji, yarattığı katma değer, kalıcı katkılarıyla Burdur’un en önde gelen dinamiklerinden biri… Önceki gün Burdur şehir merkezindeki hareketlilik, 6 bin öğrencinin mezuniyet heyecanını ortak olmaya gelen ailelerin kent’te oluşturduğu yoğunluk MAKÜ’nün Burdur için, Burdur ekonomisi için ne kadar önemli olduğunu da bir kez daha ortaya koydu.

 

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) 2018-2019 akademik yılı mezuniyet töreni bu sene yapımı tamamlanıp faaliyete geçen Spor Toto Makü Stadyumunda coşkuyla gerçekleştirildi.

Mezuniyet törenine; Vali Hasan Şıldak, Burdur Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Duygulu, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Nadir Yağcı, Adalet Komisyonu Başkanı Hacı Süleyman Arslan, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, İl Genel Meclis Başkanı Murat Akbıyık, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütleri temsilcileri, öğretim görevlileri, öğrenci aileleri ve MAKÜ personeli katıldı.

2018 – 2019 eğitim öğretim yılı okul birincileri Havva Açıkgöz, Abdi Fatah Bashir Maalim ve Bucak Hikmet Tolunay Meslek Yüksekokulu öğrencisi Melike Demirbilek mezuniyet yaş kütüğüne plaka çaktılar.

Rektör Korkmaz: “Gurur günümüz”

Törende konuşan MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz ” 2018 – 2019 eğitim öğretim yılında devletimizin imkan ve destekleriyle inşa edilmiş bu güzel ve eşsiz mekanda bir mezuniyeti yapıyor olmanın coşkusu içerisindeyiz. Bu büyük buluşmada bizleri yalnız bırakmadınız hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Büyük buluşma diyorum çünkü bugün öğrenci velilerimiz ve yakınları, akademik ve idari personelimiz, mezun öğrencilerimiz ve sevgili Burdurlu hemşerilerimiz için çok özel bir gün. Bugün sizlerin gurur günü. Emeklerinizin karşılığını gördüğünüz gün bugün. Bu şölen sizin şöleniniz. Bu başarı sizin başarınız. Ne mutlu size ki onca fedakârlıkla bu günlere getirdiğiniz gözünüzden sakındığınız evlatlarınızın başarılarına şahit oluyorsunuz. Evlatlarınızı iyi bir eğitim almaları ve vatanlarına hizmet etmeleri amacıyla bizlere emanet ettiniz. Ülkem adına sizlere yüksek şükranlarımı sunuyorum. Bizler de emanetinize sahip çıkarak tüm akademik ve idari personelimiz ile onları evladımız kabul ettik. Bizler öğrencilerimizle bir aile olduk. Aldıkları eğitimin bir parçası olarak sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle de destekçileri olduk. Ülkeye yayılarak memleketin kalkınmasını vazife edineceksiniz. Bu vazifede Mehmet Akif sizler için rehber olacaktır. Sevgili öğrenciler, sizler bu ülkenin aydınlık yarınlarının teminatı olacaksınız. Atatürk tüm ümidini gençlere bağlamıştır ve Cumhuriyet’i sizlere emanet etmiştir. Amacınız sadece geçiminizi sağlayacak gelir elde etmek değil, bin yıllık kardeşliğimizi de yaşatmak ve bu kardeşliği ülkemizden başlayarak halka yaymak için çalışmaktır. Aileleriniz sizler için büyük fedakârlık yaptılar. Sizlerin nitelikli bir şekilde yetişmesi için tüm imkânlarını kullandılar. Bu yüzden birçok sorumluluk yüklendiniz.Gençler, çok değerli ailelerinizin huzurunda sizlere mutluluk ve başarı diliyorum.” şeklinde konuştu

Vali Şıldak: “MAKÜ, alt yapı anlamında hızlı adımlarla yürüyen, adeta koşan bir üniversite”

Konuşmasında öğrencileri ve ailelerini tebrik eden Vali Hasan Şıldak “ Üniversiteler bilim yuvalarıdır. Eğitimin, öğrenci yetiştirmenin, orada gerçekleşen en güzel ortamda, en doyurucu bilgi birikimi ile çocuklarımızın mezun edilmesi en büyük kazanımdır. Mehmet Akif Ersoy Üniversitemiz 2006 yılında kurulmasına ve genç bir üniversite olmasına rağmen adımlarını hızlı atan, gerek bilimsel gelişim anlamında, gerek fiziki ve alt yapı anlamında hızlı adımlarla yürüyen, adeta koşan bir üniversite.

Çocuklarınız gerçekten kaliteli, yüksek standartlara sahip bir üniversitede eğitim aldılar. Bugün hayata atılıyorlar. Şehirlerin marka değerleri vardır. Burdur’umuzunda bir çok değeri var. Ama şunu iyi biliyoruzki Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Burdur’un en önemli marka değerlerinden biridir. MAKÜ, fakülte, yüksekokul, enstitüleri ve öğrenci kompozisyonuyla büyük bir üniversitedir. Devletimiz de tüm imkânlarıyla öğrencilerin yanında oldu. Üniversitemiz ve yerel yönetimlerin birlikte çalışmaları ile daha güzel çalışmalar da yapılacaktır. Hepinize başarı dolu bir hayat temenni ediyorum. Hepinizin yolu açık olsun.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından bölümlerinden dereceyle mezun olan öğrencilere ödülleri verildi. Dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinin ardından Rektör Danışmanı Dr. öğretim üyesi Mustafa Kılınç mezun olan öğrencilere mezuniyet yemini ettirdi. Mezuniyet yemini eden öğrenciler mezuniyet sevinç çığlıkları ile keplerini havaya attılar.

Tören, Resul Dindar konseri ile taçlandı

Renkli görüntülerin oluştuğu mezuniyet töreninde Resul Dindar konser verdi. Dindar’ın seslendirdiği parçalara hep bir ağızdan eşlik eden öğrenciler mezuniyet coşkusunu doyasıya yaşadılar.

Kodlama : SadeMedia Interactive