EkonomiManşetÜniversite-MAKÜMAKÜ’nün BÜTÇE BAŞARISI

2 sene ago

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ), geride bıraktığımız 11 yılı aşan süreçte pek çok alanda mesafa katederek, Burdur’un gururu, yükselen değeri oldu.

MAKÜ’nün başta fiziki yatırımlar olmak üzere gerçekleştirdiği atılımlarda, bütçe büyüklüğü, ayrılan payların, gönderilen ödeneklerin büyük rolü var… MAKÜ’nün geldiği noktanın bir göstergesi de bütçe rakamları. 2006 yılında başlangıç ödeneği 500 bin lira olan MAKÜ’nün 2018 yılı bütçesi 145 milyon 356 bin lira olarak belirlendi. 2018 bütçesi içersinde MAKü’deki yatırımlarda kullanılmak üzere Hazine Yardımı olarak da 114 milyon 498 bin TL ayrıldı. Açıklanan bu rakamlar, MAKÜ’nün büyüdüğünü, gelişme ivmesini net bir şekilde doğruluyor, ortaya koyuyor.

AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, dün yaptığı açıklamada MAKÜ’nün belli olan 2018 bütçe rakamlarını değerlendirdi. TBMM’de Üniversitelerin bütçelerinin görüşülerek karara bağlandığını hatırlatan Özçelik, MAKÜ’nün 2006 yılında kurulan Üniversiteler ve daha sonra kurulan Üniversiteler arasında bütçe büyüklüğü, yatırımlar açısından da iyi bir durumda olduğunu vurguladı.

2018 bütçesi ile MAKÜ’nün Örtülü mevkiindeki İstiklal Yerleşkesi’nde yapımı devam eden inşaatların hızla devam edeceğini belirten Özçelik, Recep Tayyip Erdoğan’ın, AK Parti iktidarlarının Burdur’a kazandırdığı en kalıcı eserlerden birinin Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi olduğunun altını çizdi.

Burdur Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bayram Özçelik TBMM Genel Kurulunda kabul edilen Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi 2018 yılı bütçesi ile ilgili açıklamada bulundu.

“2018 YILINDA DA ÜNİVERSİTE İÇERİSİNDEKİ İNŞAATLAR HIZLA DEVAM EDECEK”

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi kurulduğu günden bu tarafa hızla büyümeye devam ettiğini belirten Burdur Milletvekili Bayram Özçelik; “Mehmet Akif Ersoy Üniversitemiz 11 Yıllık Üniversite olarak Bütçeden yine yatırımlar yapacak ödenekler ayrıldı. Üniversitemizin bütçesi genel toplam 145.356.000 TL olarak belirlendi. Üniversitemizde şantiyelerin çokluğu dikkat çekmekte ve inşaatlar hızla devam etmektedir. Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabul edilen 2018 yılı bütçesi içerisinde Üniversitemizin yatırımlarda kullanılmak üzere Hazine Yardımı olarak 114.498.000 TL belirlenmiştir” bilgilerini paylaştı.

“2006 YILINDA KURULAN MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTEMİZ HIZLA BÜYÜYOR”

Akademik başarılara, öğrenci artışına dikkat çeken Milletvekili Bayram Özçelik; “2006 Yılında AK Parti Hükümetimizce Kurulan Üniversitemiz, Yeni Üniversiteler içerisinde hem bilimsel çalışmalarda, hem ulusal ve uluslararası projelerde, hem yatırım ve hem de öğrenci artışında süratle yoluna devam etmektedir. Bu gelişmelerde Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve Başbakanımız Binali Yıldırım’a şükranlarımızı sunarım. Bakanlarımıza, Maliye Bakanımıza Naci Ağbal’a, Rektörümüz Prof. Dr. Adem Korkmaz’a ve Üniversite Yönetimimize Teşekkür Ederim. Kamuoyuna Sevgi ve Saygılarla” dedi.

 

Kodlama : SadeMedia Interactive