ÇevreEğitimİlçeManşetÜniversite-MAKÜMAKÜ’den yine farklı bir ‘sosyal sorumluluk’ çalışması

3 sene ago

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) ‘sosyal sorumluluk’ çalışmalarıyla da dikkat çekiyor, adından sıkça söz ettiriyor. 2006 yılılnda ilimizde kurulan, 11 yılda kaydettiği pek çok gelişme ivmesiyle Burdur’un yükselen değeri haline gelen MAKÜ, sosyal çalışmalarıyla da Burdur’da önemli bir eksikliği gideriyor.

İşte; bunlardan biri de ilimizdeki üniversiteli öğrencilerinin köy okullarına yönelik projeleri, yaptıkları yardım çalışmaları. MAKÜ yönetimi, Rektör Adem Korkmaz, bu tür sosyal faaliyetlere destek oluyor. Sahaya inen öğrenciler köy hayatını, kırsaldaki yaşamı yakından görme, tanıma fırsatı yakalarken, köy okullarındaki öğrenciler de üinversite öğrencileri ile tanışıp, üniversiteli olmanın önemini farkını anlayarak, üniversiteli öğrencileri ‘rol model’ olarak olarak kabul ediyorlar.

Akademik Danışmanlığını Yrd. Doç. Dr. Mümin Polat’ın yaptığı Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi AKUT Öğrenci Topluluğu; AKUT ile işbirliği çerçevesinde “Anadolu ile El Ele” projesi kapsamında “Mutlu Et Onları” isimli etkinlik gerçekleştirdi.

Etkinlik kapsamında Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi AKUT Öğrenci Topluluğu tarafından Bucak’a bağlı Seydiköy İlkokulu’nda “Afet Bilinçlendirme” semineri düzenlendi.

Seydiköy İlköğretim Okulu öğrencileri ile birlikte seminer sonrası sinema filmi izlendi. Bu kapsamda köy okulundaki öğrenciler de ilk defa sinemayla tanışmış oldular. Mutlulukları gözlerinden okunan öğrencilere ayrıca çanta ve kırtasiye malzemesi hediye edildi.

Çocuklarla birlikte çeşitli oyunlar oynanarak keyifli bir gün geçirilmesinin ardından öğrencilere daha iyi bir eğitim sunmak için okul kütüphanesine kitap desteğinde bulunuldu.

Etkinliğin sonunda; Seydiköy Muhtarı Yusuf Yıldız ve Seydiköy İlköğretim Okul Müdürü Osman Kalkan; Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin katkılarıyla gerçekleştirilen bu etkinlikten dolayı memnuniyetlerini belirterek, Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz ve AKUT öğrenci topluluğu üyesi öğrencilerine teşekkür ederek Seydiköy’ün tarihini anlatan kitaplar hediye ettiler.

 

Kodlama : SadeMedia Interactive