ManşetÜniversite-MAKÜMAKÜ’den DEV PROJE (Alternatif Sporlar, Sporcu Eğitimi ve Kamp Merkezi)

3 sene ago

Burdur’da yılların hayali Üniversite Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) kentin geleceğine yönelik, spor odaklı, vizyoner bir projeyi hayata geçiriyor. 2006 yılında ilimizde kurulan, geride bıraktığımız 11 yıllık süreçte Burdur’a pek çok yönden katkı sağlayan, ekonomik, sosyal ve kültürel kazanımlarıyla Burdur’un yükselen değeri haline gelen MAKÜ, büyük ölçekli bir projeyi gerçeğe dönüştürüyor. MAKÜ yönetiminin uzun bir süredir hazırlık çalışmalarını yürüttüğü, bölgenin en büyük spor kompleksi projesi şekillendi, somut bir hal aldı. MAKÜ yönetimi, Rektör Adem Korkmaz  13 Temmuz 2017 Perşembe günü düzenlediği basın toplantısında spor projesini kamuoyuna tanıttı.

Burdur’da her sektöre kucak açan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi fiziki ve aka- demik yapısını geliştirmeye ve Alternatif Sporlar, Sporcu Eğitimi ve Kamp Merkezi ile büyümeye devam ediyor.  Her geçen gün yaptığı yeniliklerle adından söz ettiren Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi bünyesine bir yenisini daha ekliyor. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin Alternatif Sporlar, Sporcu Eğitimi ve Kamp Merkezi projesiyle birlikte Burdur yeni bir üne daha kavuşacak ve sporun ve sporcu eğitiminin de baş şehri haline gelecek. Bölgenin en büyük spor kompleksini İstiklal Yerleşkesinde hayata geçirecek olan MAKÜ, Burdur’a büyük bir ivme kazandıracak Alternatif Sporlar, Sporcu Eğitimi ve Kamp Merkezi projesini düzenlenen toplantı ile basına tanıttı.

Vali Şerif Yılmaz, Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, MAKÜ yöneticileri, yüklenici firma Metro Mühendislik Anonim Şirketi yönetim kurulu başkanı Mustafa Özaydın’ın da katıldığı Alternatif Sporlar, Sporcu Eğitimi ve Kamp Merkezinin proje tanıtım ve imza toplantısı MAKÜ Kurumsal İletişim Uygulama ve Araştırma Merkezi (KİMER) tarafından hazırlanan Alternatif Sporlar, Sporcu Eğitimi ve Kamp Merkezinin tanıtım videosunun izlenmesinin ardından Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz konuştu.

82 milyon liralık proje

Yaklaşık 2 yıla yakın bir süredir üzerinde çalıştıkları spor projesinde imza aşamasına gelinmesinden duydukları mutluluğu ve gururu dile getiren Rektör Korkmaz, “Alternatif Sporlar, Sporcu Eğitimi ve Kamp Merkezi, göreve gelmeden önce yapılacaklar listemizde yer alıyordu. Üzerinde yoğun bir şekilde çalışmalarımızı sürdürdük ve bugün imza aşamasına geldik. Üniversitelerin misyonlarından en önemlisi de içinde bulundukları şehre katkı sağlamaktır. Bulunduğumuz ekosisteme ne kadar değer katarsak bizler de üniversite olarak o kadar büyürüz, gelişiriz. Yapılacak merkez, bölge ve sporcusuna katkı verecek bir proje olmasının yanı sıra spor turizminin gelişmesine de destek olacak. Farklı ülke ve şehirlere kamp çalışmaları için giden spor kulüpleri, merkezimizle şehrimizde, üniversitemizde olacak ve hem açık hem de kapalı alanlarda antrenman yapabilecekler. Projemize destek veren başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Büyük düşünenler büyük işler yaparlar

Vali Yılmaz da konuşmasında, spor merkezinin kendilerini heyecanlandıran bir proje olduğunu vurgulayarak “Burdur’un tarihini değiştirecek bir çalışmaya imza atıyoruz. Bu proje Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla yapılıyor. Burada çoğu üniversitede olmayan bir altyapı kurulacak. Bu proje sadece Üniversitenin değil Burdur’un spor merkezi olacak. Kompleks içindeki tüm branşlarla birlikte burası bir cazibe merkezi haline gelecek. Yaklaşık 82 milyon kaynaklı olan projeyle büyük düşünmenin önemini de kavrıyoruz. Çünkü büyük düşünenler büyük işler yaparlar” dedi.

Kodlama : SadeMedia Interactive