ManşetSporÜniversite-MAKÜMAKÜ’den birbiri ardına; SPOR BAŞARILARI

1 sene ago

2006 yılında Burdur’a kurulan, 13 yıllık süreçte ilimize pek çok alanda katkılar sağlayan, ekonomik, kültürel ve sosyal anlamda Burdur’un lokomotif gücü haline gelen Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ), sportif başarılarıyla da adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor.

Son günlerde birbiri ardına Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) sporcularının, takımlarının başarı, derece haberleri yerel gündemde öne çıkan konulardan biri oldu… MAKÜ’nün sportif alandaki başarıları, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ile Burdur’un tanıtımı için de ayrı bir fırsat oluyor. MAKÜ yönetiminin hayata geçirmeye hazırlandığı büyük ölçekli spor yatırımları, spor alt yapısı, MAKÜ’yü sporda çok daha ilerilere taşıyacak.

MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarda, MAKÜ ailesinin spor başarılarını değerlendirdi. Rektör Korkmaz; “Bu hafta üniversitemiz bir çok spor branşında elde ettiği başarılarla göğsümüzü kabarttı. Spor alanındaki altyapı yatırımları devreye girdikçe şehrimiz adına çok daha büyük başarılar ortaya çıkacak, Burdur pek çok branşta profesyonel seviyeye çıkacaktır” öngörüsünde bulunurken, son bir haftada gelen spor başarılarını şöyle sıraladı:

1) MAKÜSPOR, futbolda normal sezonu lider olarak tamamladı,

2) Muaythai’de Türkiye Birinciliği ve Üçüncülüğü,

3) ÜNİLİG müsabakalarında Erkek Hentbol Takımı Grup Birincisi,

4) Erkek Voleybol Takımı Türkiye Şampiyonu, Kız Voleybol Takımı Grup Üçüncüsü,

5) U18 Erkek Basketbol Takımı Burdur Şampiyonu olarak Burdur’u temsil etmeye hak kazandı.

Kodlama : SadeMedia Interactive