ManşetÜniversite-MAKÜMAKÜ’de yemek yarışması

1 sene ago

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu tarafından düzenlenen “Geleneksel Türk Mutfağı Yemekleri Yarışması” Kitap ve Kahve Uygulama Kafeteryasında gerçekleştirildi.

15-19 Nisan Turizm Haftası etkinlikleri çerçevesinde önceki gün düzenlenen yarışma programına MAKÜ Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu öğrencileri ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Vali Hasan Şıldak, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Durmuş Acar, Prof. Dr. Mehmet Karaca, Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdullah Kılıç, Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Kılınç, MAKÜ Genel Sekreteri Ali Nihat Gündüzalp ve Yörük Kültürleri Araştırma Derneği Başkanı Alaettin Kalkan’ın jüri olarak yer aldığı yarışmada toplam 26 yemek kıyasıya mücadele etti.

Yarışmaya katılan öğrencilerin hazırlayıp sundukları yarışmanın birinciliğini Talha Acar, Eren Yunus Dağlı ve Hakan Oğulcan Çakır’ın hazırladığı “Hünkar Beğendi” kazandı.

Ahmet Furkan’ın hazırladığı “Hünkar Beğendi” ikinci olurken, Batuhan Yıldız’ın hazırladığı “Kuzu Gömleği” adlı yemek ise; üçüncü oldu. Yarışmacılara ödülleri Vali Hasan Şıldak, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdullah Kılıç tarafından takdim edildi.

 

Kodlama : SadeMedia Interactive