Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ), Burdur İl Göç İdaresi Müdürlüğü ve Burdur Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından Burdur Uluslararası Öğrenci Bilgilendirme Toplantısı yapıldı.

MAKÜ Avşar Han Sinema Salonunda gerçekleştirilen toplantıya MAKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Karaca, İl Göç İdaresi Müdür Vekili Hasan Kahraman, İl Göç İdaresi Müdürlüğü Uzman Yardımcısı Meryem Kesim, Burdur Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Süleyman Çalıcı, İl Göç İdaresi Uzman Yardımcısı Mehmet Özer, akademisyenler ve uluslararası öğrenciler katıldı.

Toplantıda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Karaca ve İl Göç İdaresi Müdür Vekili Hasan Kahraman birer konuşma yaptılar.

İl Göç İdaresi Müdürlüğü Uzman Yardımcısı Meryem Kesim de öğrencilere bilgilendirme sunumu yaptı.

Toplantıda gerçekleştirilen sunumlarda Türkiye bursları, öğrenci ikamet izni başvuru şart ve usulleri, ikametin iptal edilmesi, öğrenciler bağlamında UK ve GK kayıt ve yükümlülükleri, farklı statülerdeki yabancı öğrencilerin hak ve yükümlülükleri, insan ticareti ve göçmen kaçakçılığı mağdurlarının tespitine ve denizde kurtarılma operasyonlarına yönelik ihbar ve yardım hattı (YİMER), Göç İdaresi Başkanlığının yürüttüğü uyum faaliyetleri konularında bilgilendirme yapıldı.

Daha sonra MAKÜ Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğünden Öğr. Gör. Mahmut Yıldız da öğrencilere yönelik bir bilgilendirme yaptı.

Program öğrencilerin soru ve cevapları ile son buldu.