EğitimKültürManşetÜniversite-MAKÜMAKÜ’de şenlik zamanı

5 sene ago

Gece Yolcuları’ndan müthiş konser

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ), Bahar Şenlikleri konser etkinlikleri açılışını Gece Yolcuları ile Salı akşamı yaptı. Üniversite gençliğinin en sevdiği müzik gruplarından olan Gece Yolcuları, sahnede kaldıkları yaklaşık 2 saat boyunca en sevilen şarkılarını MAKÜ’lü binlerce öğrenci için söyledi. Gece Yolcuları’nın ve öğrencilerin enerjisi konser boyunca bir an düşmedi.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin 9. düzenlediği Bahar Şenlikleri, Salı günü çeşitli etkinliklerle devam etti. Gündüz gerçekleştirilen yarışma ve gösterilerin ardından akşam 21.30’da, yaptıkları şarkılarla müzik listelerinde hep üst sıralarda yer alan Gece Yolcuları konser verdi.

Gece Yolcuları, konser boyunca kendi şarkılarının yanı sıra, yeniden yorumladıkları Semiha Yankı ile ilk kez dinleyici ile buluşan ‘Seninle Bir Dakika’ ve Sezen Aksu’nun ‘Değer mi Hiç?’ adlı şarkıları da seslendirdi. Konser alanını dolduran binlerce öğrenci, tüm şarkılara eşlik etti.

İKİ SAAT BOYUNCA ELLER HAVADA

Bütün bir yılı dersler, sınavlar, finaller ve vizelerle yoğun geçiren Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi öğrencilerinin konser boyunca enerjisi hiç tükenmedi. Eğlenceye ihtiyacı olan öğrenciler, Gece Yolcuları konserinde bol bol dans edip, şarkılara eşlik ederek, stresli ve yoğun geçen bir yılın acısını çıkarttı. Öğrencilerin, konser alanındaki coşkusu Gece Yolcuları’nın solisti Edis İlhan ve müzisyen arkadaşlarına da yansıdı. Grup üyeleri, sosyal medya sayfalarında, konserden bir fotoğraf paylaşarak,’ Mükemmel bir koro… Trafolar patlatan bir enerji. Çok güzelsiniz. Çok Teşekkür ediyoruz. M.Akif Üniversitesi öğrencileri ve Burdur’lu dostlarımıza.” yazdı.

TAM BİR KARNAVAL ALANI

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Bahar Şenlikleri, bu yıl Rektörlük binasının da yer aldığı merkez yerleşkede yapıldı. Konser alanı gece boyunca hıncahınç doldu. Gün boyu düzenlenen etkinliklerin finalini Gece Yolcuları yaptı. Konser alanında öğrenciler ve Burdurlular hem canlı müzik dinledi, hem de MAKÜ bahçesine kurulan lunaparkta eğlenme fırsatı buldu. MAKÜ’lü öğrenciler ve Burdurlular, şehirde senede yalnız bir kere rastlayabilecekleri bu fırsatı, gece yarısına kadar doyasıya eğlenerek değerlendirdi. Bahar Şenlikleri konserler dizisi, bugün akşam Mehmet Erdem konseri ile devam edecek.

Kodlama : SadeMedia Interactive