MAKÜ Öğrencileri Sektörle Buluşturuyor MAKÜ Öğrencileri Sektörle Buluşturuyor

Çizgifilm ve Animasyon Programı Bölümü öğrencilerin bir yıl boyunca yoğun emek ve yaratıcılıkla ürettikleri çalışmalar, Sanat Tasarım Fakültesi Fuaye Salonu'nda sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Açılış törenine, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hakan Öner ve Prof. Dr. Oğuz Gürsoy, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Ali Murat Alparslan, Fakülte Dekanı Prof. Dr. Serdar Tuna, bölüm hocaları ve çok sayıda öğrenci katıldı. Etkinlikte, öğrencilerin çeşitli teknik ve tarzlarda oluşturduğu 3D modelleme ve renderlama, illüstrasyon, konsept tasarım, çoklu ortam tasarım, hareketli tipografik afiş ve animasyon gibi birçok çalışma sergilendi.

D S C7021-1

Sanat Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serdar Tuna, serginin açılışında yaptığı konuşmada, "Öğrencilerimizin bir yıl boyunca gösterdiği özveri ve yaratıcılık, bugün burada sergilenen eserlerde kendini gösteriyor. Çizgifilm ve Animasyon Programımızın ilk mezunlarını vermekten gurur duyuyoruz. Geleceğin meslekleri arasında olan çizgifilm ve animasyonda Türkiye’de de bu pastadan pay almak için öğrencilerimizi yetiştiriyoruz. Bu sergimizde 1, 2, 3 ve 4. Sınıf öğrencilerimizin çalışmaları mevcut. Sanatseverlerin bu sergiyi gelip gezmelerini tavsiye ediyorum." dedi.

Türkiye’de az sayıda üniversitede bulunan ve dijital dünyanın en popüler mesleklerinden biri olarak kabul edilen Çizgifilm ve Animasyon Programı, bu yıl ilk mezunlarını vererek önemli bir kilometre taşına ulaşıyor. Sergi, bir hafta boyunca sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

D J I 20240530135038 0068 D

Bu anlamlı etkinlik, öğrencilerin yeteneklerini sergilemeleri ve sanatseverlerle buluşmaları açısından büyük bir fırsat sunuyor. Sergiyi ziyaret edenler, genç yeteneklerin yaratıcılık ve teknik becerilerini yansıtan eserleri yakından inceleme şansı bulacaklar.

Kaynak: MAKÜ Basın