KültürManşetÜniversite-MAKÜMAKÜ’de Mehmet Erdem coşkusu

5 sene ago

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Bahar Şenlikleri’nin 3. gününde, son dönemlerin en popüler müzisyenlerinden Mehmet Erdem sahneye çıktı. MAKÜ konser alanında, en sevilen şarkılarını seslendiren sanatçı, öğrencilerin coşkusu karşısında, davet edilmesi halinde her zaman Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’ne geleceğine söz verdi.

SOMA ŞEHİTLERİ İÇİN ‘YALAN DÜNYA’

Sezen Aksu’ya ait ‘Hakim Bey’ şarkısını yeniden yorumlayan ve şarkıyla büyük çıkış yakalayan Mehmet Erdem, şarkılarını mezuniyet gününe yaklaşan üniversite öğrencileri ve Burdurlular için söyledi. Konserinde Soma maden kazasında hayatını kaybeden işçileri unutmayan sanatçı, ‘onlar çok şerefli insanlar’ diyerek, Neşet Ertaş’ın ‘Yalan Dünya’ adlı şarkısını Soma şehitleri için seslendirdi.

Konserinde yazdığı şarkıların yanı sıra, Neşet Ertaş ve Ahmet Kaya’nın sevilen şarkılarını seslendiren Mehmet Erdem, performansıyla konser alanını dolduran binlerce öğrencinin ve Burdurluların bir kez daha hayranlığını kazandı.

ZENGİN REPERTUVAR

Sanatçı, konserinde, Ahmet Kaya’nın ‘Kum Gibi’, ‘Korkarım’, ‘Hep Sonradan’ adlı şarkılarını seslendirirken, yeniden yorumladığı, Erkin Koray’ın ‘Aşkımız Bitecek’, Neşet Ertaş’ın ‘Yalan Dünya’, ‘Yanıyorum’, Fatih Erdemci’ye ait olan ‘Ben Ölmeden Önce’ şarkılarına da yer verdi. Barış Manço’ya ait ‘Gibi Gibi’ adlı şarkıyı da seslendiren Mehmet Erdem, kendisine ait ‘Acıyı Sevmek Olur Mu?’ ‘Haydi Gel Gidelim’, ‘Sen Kimsin?’ şarkılarına da repertuvarında yer verdi.

‘MAKÜ’YE HER ZAMAN GELECEĞİM’

Şarkıları dillerde olan, gençlerin son dönemlerde en çok dinlediği müzisyenlerden biri olan Mehmet Erdem, sahnede rahat ve mütevazı tavrıyla dikkat çekti. MAKÜ’lü öğrencilerin coşkusuna hayran kalan sanatçı, ‘Enerjiniz süper. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’ne her zaman geleceğiz bundan sonra’ diyerek, öğrencilerin coşkusunu arttırdı.

Sanatçının tüm şarkılarını ezbere bilen öğrenciler ise, konser boyunca söylenilen tüm şarkılara eşlik etti.

Konser arasında Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, sanatçıya anmalık verdi.

Kodlama : SadeMedia Interactive