Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinde (MAKÜ) Eğitim Fakültesinin katkılarıyla MAKÜ Kadın ve Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi, MAKÜ PDR Merkezi, PDR Topluluğu, Burdur İl Emniyet Müdürlüğü, Burdur Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, UCİM Çocuk İstismarını Önleme Derneğinin iş birliği ile şiddetle mücadele etkinliği düzenlendi.

Avşar Han binasında gerçekleştirilen etkinliğe Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Firdevs Savi Çakar, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Etkinlik alanında kurulan stantlarda kadına, çocuğa ve hayvana karşı yapılan şiddeti önlemeye yönelik bilgilendirmeler yapıldı, broşürler dağıtıldı. Burdur İl Emniyet Müdürlüğü tarafından kurulan stantlarda “En İyi Narkotik Polisi Anne” projesi tanıtıldı.

Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı öğrencileri tarafından “Şiddete Karşı Çal” müzik dinletisinin de yapıldığı etkinlikte, İçişleri Bakanlığı KADES uygulaması, Şiddeti Önleme ve İzleme Merkez Müdürlüğünün (ŞÖNİM) çalışmaları ve UCİM Çocuk İstismarını Önleme Derneği tanıtıldı.

Turuncu kurdelelerin de yakalara takıldığı etkinlikte “Şiddete Hayır” diyen öğrenciler el boyama ile stantlarda bulunan pankartlara el baskısı yaptılar.