ManşetÜniversite-MAKÜMAKÜ’de görme engelli Hatice Ateş’e sürpriz doğum günü kutlaması

1 sene ago

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 2’inci sınıf öğrencisi görme engelli Hatice Ateş’e sürpriz doğum günü pastası kesildi.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Adem Korkmaz’ın Birimler Arası öğrenci buluşmalarının bu haftaki bölümü Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Buluşmaya Rektör Korkmaz, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Belgin Bardakçı, Dekan Yardımcısı Prof.Dr. İskender Gülle, Rektör Yardımcısı Dr. Öğretim Görevlisi Mustafa Kılınç ile Öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldı.

Rektör Korkmaz buluşmada öğrencilerin sorularını cevaplandırdı. Öğrencilerin sorunları ile birebir ilgilendiğini anlatan Korkmaz İstanbul üniversitesi’nden mezun olduğunu okuduğu dönemde Üniversite Rektörünü hiç görmediğini, Fakülte Dekanını ise Mezun olduğu zaman gördüğünü belirterek; “biz sürekli öğrencilerimizle birlikteyiz” dedi. Kokrmaz Kampüs içinde ring seferi yapacak iki tane elektrikli otobüsün alınması konusunda çalışamların sürdüğünü, kampüs içerisinde bisiklet istasyonları kuracaklarını aktardı.

Programda Tarih Bölümü ikinci sınıf öğrencisi görme engelli Hatice Ateş’e sürpriz doğum günü pastası kesildi.

Doğum Günü 9 Aralık olan görme engelli Hatice Ateş’e Rektör Korkmaz tarafından sürpriz doğum günü pastası kesildi. Sürpriz karşısında oldukça şaşıran Hatice Ateş doğum günü pastasını Rektör Korkmaz’la birlikte kesti.

Rektör Danışmanı Dr. Öğretim Görevlisi Mustafa Kılınç Hatice’nin en büyük hayallerinden birisinin ‘O Ses Türkiye’ yarışma programına katılmak olduğunu öğrendiklerini ve program yetkilileri ile irtibata geçerek Hatice Ateş’i İstanbul’a göndereceklerini söyledi.

Rektör Korkmaz; “Sizler bizim için birer şanssınız. Allah’ın bize insanlığımızı öğretmesi açısından da bise ders olarak ayrı bir değeriniz var. İnsanın engeli zihninde olmasın, bakışında engel olmasın. Bunlar hayatta bazen bu gibi engellerimiz bizi daha güçlü kılar. Bunu aştığımız zaman bir çok şeyi de başarabileceğimizi gösterir. Sen zaten bunu göstermişsin ve buradasın” dedi.

Korkmaz Makü’nün engelliler erişilebilirlikte Turuncu bayrak sahibi olduğunu, 200 üniversite içerisinde ilk 16’da olduğunu kaydetti.

Hatice Ateş; “engelimin aslında bana engel olmadığını göstermek için bu programa katılmak istedim. Engeli bir eksiklik değil bir farkındalık olarak görüyorum. Üniversitede engellilere yönelik yapılan çalışamalardan çok memnunum. Rektörümüze teşekkür ediyorum” dedi.

Kodlama : SadeMedia Interactive