ManşetÜniversite-MAKÜMAKÜ’de farklı etkinlik (MAKÜ ailesi Güneydoğu’da görev yapan HEMŞİRELERİ UNUTMADI)

4 sene ago

‘12-18 Mayıs Hemşirelik Haftası’ kutlamaları çerçevesinde Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü tarafından düzenlenen “12 Mayıs Hemşireler Günü Kokteyli”, önceki gün MAKÜ Konferans ve Sergi Salonu bahçesinde gerçekleştirildi.

CİZRE’DE GÖREV YAPAN EBRU HEMŞİRE İLE

YAPILAN GÖRÜŞME HERKESİ DUYGULANDIRDI

MAKÜ Rektörü Adem Korkmaz, Cizre Devlet Hastanesi Başhemşiresi Ebru Yılmaz ile kutlama esnasında telefonda konuştu. Rektör Korkmaz, Ebru Yılmaz, nezdinde tüm hemşirelerin aile ve belki de çocuklarından ayrı kalarak yaptıkları fedakârlıkların farkında olduklarını belirterek tüm sağlık çalışanlarına teşekkür etti. Rektör Korkmaz, özellikle Güneydoğu’da zor şartlar altında görev yapan hemşire ve sağlık çalışanlarının ve ülkemizdeki bütün hemşirelerin günlerini kutladı.

Cizre Devlet Hastanesi Başhemşiresi Ebru Yılmaz’da yaşanılan terör olayları nedeniyle kendisi dahil orada görev yapan çalışanların evlatlarını, eşlerini, anne ve babalarını bırakıp oradaki mağdur vatandaşların yardımına koştuklarını ve bu kutsal görevi seve seve yaptıklarını dile getirerek, onların unutulmamasının büyük bir davranış olduğunu vurguladı ve tüm meslektaşlarının hemşireler gününü de kutladı. Telefon konuşması kutlamanın yapıldığı alanda mikrofon ile tüm katılımcılara dinletildi, Ebru Hemşire yaptığı konuşma ile herkesi duygulandırdı.

Kodlama : SadeMedia Interactive