ManşetÜniversite-MAKÜMAKÜ’de ‘Beslenme İlkeleri Laboratuvarı’ açıldı

1 sene ago

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde (MAKÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde ‘Beslenme İlkeleri Laboratuvarı’nın açılışı yapıldı.

MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz’ın yaptığı laboratuvar açılışına Sağlık Bilimleri Dekanı Prof. Dr. Özcan Özgel, fakülte öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Açılış sonrası uygulamalı eğitimin önemine değinen Rektör Adem Korkmaz, “Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü trendi yükselen bir alan. Hem kamu da hem de özel sektörde iş im- kânı olan bir program. Yükseköğretim Kurulunun bu bölümler ile ilgili stan- dartları çok yüksek olduğu için prog- ramı açmak da kolay olmamıştı. Gerek lisansüstü eğitim öğretim gören hocalarımız gerekse alanında uzman ve ihtisas sahibi hocalarımızla bu bölümü akademik olarak büyütmeye, geliştirmeye devam edeceğiz.  Diğer yandan teknik altyapımız ve donanımımızın da iyi olması gerekiyor. Buradaki uygulama süreçleri içerisinde çalışma hayatına geçmeden önce ciddi anlamda uygulama ve becerileri geliştirecek donanımları oluşturmaya çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

Rektör Korkmaz, ilk dersi uygulamalı olarak anlattı. İlk derse kek çır- parak katılan Rektör Korkmaz’a öğ- renciler de malzeme yardımı ile destek verdiler. Öğrencilerle bir yandan kek çırpan bir yandan da çocukluk anılarında yapılan keklerle ilgili sohbet eden Rektör KORKMAZ, öğrencilerden ölçü kavramlarıyla ilgili de bilgiler aldı.

Kodlama : SadeMedia Interactive