İlçeManşetMAKÜ’de 10. yılda 10 kilometrelik yürüyüş

4 sene ago

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ)’nün kuruluşunun 10. Yılı etkinlikleri kapsamında, ilimiz Yeşilova ilçesi Salda gölü ve çevresinde, Sağlık Yüksekokulu Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümü tarafından “10. Yılda 10 Kilometre; Her Adımda Akif’e Saygı Yürüyüşü” etkinliği gerçekleştirildi.

MAKÜ öğrenci ve öğretim elemanlarının katılım gösterdiği etkinlik, geçtiğimiz hafta sonu sabah saatlerinde başladı. Salda Kayak Merkezi ve Salda Gölü Halk Plajı arasında gerçekleştirilen ve 10 km olarak düzenlenen yürüyüş parkurunda, Salda Gölü’nün eşsiz maviliği, yeşilin tonlarıyla buluşması etkinliğe ayrı bir hava kattı… Etkinlik başlarken Burdur Doğa Sporları Kulübü Üyesi Nuri Gök tarafından öğrencilere, dağcılık kuralları ve uzun mesafe yürüyüşleri hakkında dikkat edilmesi gereken noktaları hatırlatan kısa bir brifing verildi.

10 kilometrelik yürüyüşün belirli noktalarında verilen molalarda Mehmet Akif Ersoy’un Safahat eserinden dizeler okuyan öğrenciler, etkinlik süresince Milli Şairimizi de anma fırsatı buldular.

Etkinlik sorumlusu Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölüm Başkanı Yrd. Doç.Dr. Murat Kuş, katılımcılara yönelik yaptığı konuşmada, “Uzun mesafe yürüyüşünün her zaman dayanıklılığı simgelediğini, bu etkinlikle de Üniversitemizin dinamizmine vurgu yapıldığını, ayrıca 10. Yılda 10 kilometrelik bir yürüyüşün 10. kuruluş yıldönümüne ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’a ithaf edildiğini” belirtti.

Günün anısına hatıra fotoğrafları da çektiren öğrenciler, 10. Kuruluş yıldönümü etkinliklerinin bir parçası olmaktan memnun olduklarını dile getirerek, Salda Gölü manzarasının keyfini sürdüler.

 

 

Kodlama : SadeMedia Interactive