ManşetSporÜniversite-MAKÜMAKÜ YÜZME HAVUZUNA YOĞUN İLGİ

5 sene ago

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin yarı olimpik yüzme yavuzu, vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor. Öğrencilerin ve ailelerin yoğun ilgisi nedeniyle , havuz dolup taşıyor.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İstiklal Yerleşkesi içerisindeki Spor Kompleksi’nde bulunan Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Burdurluların yoğun ilgisiyle karşılandı. Burdur’daki önemli bir açığı kapatan yüzme havuzu 5 kulvarlı 680 bin metreküp kapasiteli . 25 metre uzunluğunda, 12,5 m. genişliğinde, 2.20 m. derinliğinde ve 680 bin metreküp su kapasitesine sahip olan havuzun yer aldığı Spor Kompleksi içerisinde öğrencilerin, MAKÜ personelinin ve Burdur halkının rahatlıkla spor yapabilecekleri tesisler de bulunuyor.

12 bin 200 metrekare alana inşa edilen Spor Kompleksinde ayrıca sauna, masaj salonu, fitness salonu, buhar odası, dans salonu, squash odası ve kafeteryalar da, üyelerin hizmetine sunulmuş durumda. Bunun yanı sıra Komplekste ayrıca Burdur’da ilk kez yapılan “Özel Seyirlik Yeşil Alan Çatısı” da ziyaretçilerin ilgisi toplamayı başardı.

Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, kısa sürede Burdur’da adını duyurmayı başardı. Öğrenciler, yüzme öğrenmek için de havuzu kullanıyor. Arkadaşları ve aileleri aracılığıyla, yüzme havuzundan haberdar olan Emir Yeşilyurt ve Furkan Deniz Yeşilyurt, yüzme havuzunun çok temiz ve kullanışlı olduğunu belirterek, iki haftada bir havuza geldiklerini belirttiler.

Hacer ZEREN

 

Kodlama : SadeMedia Interactive