ManşetÜniversite-MAKÜMAKÜ Yerleşkesi’nde kahve ve kitap keyfi!

2 sene ago

Burdur’un yükselen değeri Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin (MAKÜ) Örtülü mevkiindeki İstiklal Yerleşkesi’nde yükselen binalar, tesisler, dinamik bir yaşamı ortaya koyuyor. Kente ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda pek çok katkı sağlayan MAKÜ’nün kampüsünde yeni bir sosyal içerikli kültür hizmeti hayata geçirildi.

‘Öğrenci odaklı’ bir üniversite olmayı hedefleyen, Rektör Adem Korkmaz’ın her fırsatta vurguladığı öğrencisine yönelen bir üniversite idealini gerçekleştirebilmek için öğrencilerin kullanabileceği, ihtiyaçlarını giderebileceği sosyal tesislerden biri daha hizmete girdi.

Kitap Kahve adı altında öğrenci ve MAKÜ personeline hizmet veren bu mekanda, öğrenciler ve çalışanlar kitapla buluşuyor.

Yerleşke içersindeki Öğrenci Toplama Merkezi yanında bulunan Kitap Kahve, aynı zamanda Turizm Yüksek Okulu öğrencilerinin uygulama yeri. Uygulama kahvesi olan bu yerde, öğrenciler kitap okurken kahvelerini yudumlayabilmesi için özel olarak hazırlandı.

Rektör Korkmaz, yeni açılan Kitap Kahve’yi ziyaret ederek öğrenci ve çalışanlarla sohbet etti. Korkmaz sosyal medya hesabı paylaşımında, “Okumak; boş zaman etkinliği değil, özellikle zaman ayrılması gereken bir sorumluluktur.

Bu sorumluluk gereğince yeni hizmete sunduğumuz Kitap-Kahve’de, son okuduğu kitabını herkesle paylaşan akademisyen ve öğrencilerimize kahve ikramımızdır. Şimdi kitap okuma zamanıdır” ifadeleriyle, kitap okumanın önemini vurguladı.

Kodlama : SadeMedia Interactive