‘Tarım ve Hayvancılık şehri Burdur’da hayvancılık sektörünü misyon edinen, ihtisaslaşma çabası içersinde olan Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Hayvancılık projelerini pardemi döneminde de kesintisiz bir şekilde sürdürüyor.

MAKÜ’nün yürüttüğü hayvancılık projelerinde en önemli hedef kitlelerinden birini köylü kadınlar, üreticiler oluşturuyor.

MAKÜ Rektörü Adem Korkmaz, önceki gün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda üretici kadınlarla ilgili çalışmalara yer verdi.

Tarım ve Hayvancılık kenti Burdur’da sektöre yönelik çalışmalar devam ediyor

Pandemi sürecinde Tarım ve Hayvancılık konusunda yaptığı çalışmalarla takdir toplayan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, çalışmalarına bir yenisini daha ekliyor.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Hayvancılık projesi kapsamında bu dönem “Üretici Kadınlara” sektöre yönelik eğitim verilecek. Eğitimler ilk olarak Beşkavak Köyü’nde başlayacak.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nden Prof. Dr. Seval Sevgi Kırdar, Beşkavak Köyü’nde üretici kadınları eğitim süreci ve planlanması konusunda bilgilendirdi.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Âdem Korkmaz’da yapılacak olan çalışma hakkında; “Pandemi molasında, mutfak çalışmaları yaptık.

Bu yıl köy eğitimlerimizde, köylerimizin ekonomik kalkınması için yöresel ürün dokuları analiz edilerek bunların ekonomik bir değere dönüştürülmesine odaklanacağız. Doğal olarak ortaklarımız yine kadınlarımız olacak…” ifadelerini kullandı.