Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Çavdır Meslek Yüksekokulu Tarih, Bilim ve Ekonomi Topluluğu öğrencileri tarafından “Büyük Çınar Bir Tohumdan Oluşur, Çınarın Gölgesine de Bir Yiğit Yakışır” temalı şehitlerimizi anma etkinliği gerçekleştirildi.

Anma etkinliğine Çavdır Kaymakamı Mustafa Nevzat Mercan, Çavdır İlçe Jandarma Komutanı Oktay Aypek, Çavdır İlçe Emniyet Amiri Yunus Öztürk, Çavdır Belediye Başkanı Süleyman Kayacan, Topluluk Akademik Danışmanlarından Öğr. Gör. Uğur Tozkoparan ve Öğr. Gör. İlker Akdağ, öğrenciler ve ilçe halkı katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program, 27 Şubat 2020’de Suriye’nin İdlib kentinde vatani görevini icra ederken şehit olan Piyade Uzman Çavuş Osman Ak’ın kuzeni, Çavdır Meslek Yüksekokulu Sosyal Hizmet Bölümü öğrencisi Zeynep Ak’ın yaptığı konuşma ile devam etti. Program sonrasında şehitlerimizin fotoğrafları ile künyelerinin bulunduğu tohumlu kalemler, Çavdır’da bulunan ortaokul ile Gölhisar Adnan Menderes İlkokulu 2/A sınıfı öğrencilerine dağıtıldı.