EğitimManşetÜniversite-MAKÜMAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz; Öğrencilerle iç içe

3 sene ago

Önceki gün Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Yerleşkesi’nde aşure dağıtımına katılan, üniversite öğrencileriyle bir araya gelen Rektör Korkmaz, şehrimizdeki öğrencilerin en büyük sıkıntılarından biri olan ulaşım şikâyetlerini de dinledi.

Her fırsatta öğrencilerle iç içe olan, MAKÜ’yü “öğrenci merkezli” bir eğitim kurumu haline getirmeyi amaçlayan Rektör Korkmaz, üniversite öğrencileri ile bire bir iletişime de önem veriyor.

Bilindiği gibi; şehrimizdeki üniversite öğrencilerinin iki ana sorunu hep öne çıkıyor. “Barınma ve ulaşım.”

Üniversite öğrencilerinin konaklama ve şehir içi ulaşım hizmetlerinde Örtülü’ye gidiş ve dönüşlerde yaşanan sıkıntılar yıllardır gündemde…

Zaman zaman öğrencilerle birlikte Halk Otobüslerine binerek sohbet eden, öğrencilerin ulaşımla ilgili dertlerini, isteklerini dinleyen Rektör Korkmaz, MAKÜ Yerleşkesi içersindeki Toplanma Merkezinde de incelemelerde bulundu. Otobüs sürücüleri ile de buluşan Rektör Korkmaz, sürücülerden gelen istek ve beklentileri dinledi. Rektör Korkmaz, yönetim olarak her zaman ellerinden gelen destekle her daim yanlarında olduklarını vurguladı.

MAKÜ internet sitesinden yapılan açıklamada aşure dağıtımı, toplanma merkezi hakkında şu açıklama yapıldı:

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz öğrencilere elleriyle aşure dağıttı

“Her yıl geleneksel hale getirilen aşure dağıtımında Rektör Korkmaz, tüm öğrencilere aşure ikramı yaptı. “Muharrem ayı Müslümanlar için dini, tarihi ve kültürel açıdan birçok mesaj barındıran önemli bir zaman dilimi. Birlik ve beraberliğin simgesi” diyen Rektör Korkmaz, farklı lezzetlerin birleşiminden oluşan aşurenin, ülkemizin farklı yerlerinden gelip MAKÜ Ailesine katılan öğrencilere afiyet olsun dileklerinde bulundu.

Aşure dağıtımına öğrencilerin dışında, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Karaca, Rektör Danışmanları Doç. Dr. Ömer Tekşen ve Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kılınç, öğretim üyeleri ve MAKÜ personeli katıldı.

Aşure ikramında öğrenciler de memnuniyetlerini dile getirerek Rektör Korkmaz’a teşekkür ettiler.

REKTÖR KORKMAZ ÖĞRENCİ TOPLANMA MERKEZİNDE İNCELEME YAPTI

Aşure dağıtımı sonrası Rektör Korkmaz ve ekibi toplanma merkezinde inceleme yaptı. Öğrencilerle otobüse binen Rektör Korkmaz öğrencilerin öneri ve isteklerini dinledi. İyi bir yolculuk dileyen Rektör Korkmaz, öğrencilerin alkışları arasında otobüsten indi. Daha sonra otobüs sürücüleri ile de bir araya gelindi. Sürücülerden gelen istek ve beklentileri dinleyen Rektör Korkmaz, yönetim olarak her zaman ellerinden gelen destekle her daim yanlarında olduklarını vurguladı.

İnşaatı devam eden gastronomi mutfağında da inceleme yapan Rektör Korkmaz, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Kodlama : SadeMedia Interactive