‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ dolayısıyla Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, 11 Ocak 2022 Salı günü ‘basın turu’na çıktı. Şehrimizdeki medya kuruluşlarını tek tek ziyaret eden Rektör Korkmaz, temaslarını Yeni Gün gazetesi ziyaretiyle tamamladı. Rektör danışmanı Mustafa Kılınç ile birlikte, Burdur’da basın kuruluşlarını ziyaret eden Rektör Korkmaz, sahadaki basın çalışanlarının özel günlerini kutladı.

Yeni Gün ziyaretinde de Rektör Korkmaz, basının işlevine dikkat çekti, teknolojik dönüşümlerle birlikte haberciliğin bu kadar hız kazandığı ve mecraların çeşitlendiği ortamda, iletişimin, iletişim faaliyetlerinin çok önemli olduğunu vurguladı.

Burdur’un yükselen değeri olan, 16’ıncı yaşını kutlamaya hazırlanan MAKÜ’nün atılımlarını sürdürdüğünü, yoğunlaştıkları hayvancılık alanında somut çıktılar, kazanımlar elde ettiklerini belirten Rektör Korkmaz, spor projelerinin de meyvelerini almaya başladıklarını sözlerine ekledi.

“Rektör Korkmaz’dan anlamlı jest”

MAKÜ Rektörü Rektör Korkmaz, gerçekleştirdiği Yeni Gün ziyaretinde çok anlamlı bir sürprizi de Yeni Gün yazı ailesi ile paylaştı. Yeni Gün gazetesi kurucusu, duayen, usta gazeteci Muharrem Tuncel’in bundan beş yıl önce, vefatından bir yıl önce 2016 senesinde yine bir ‘çalışan gazeteciler günü’nde Rektör Korkmaz’ı Yeni Gün bürosunda ağırladığı, gazete’nin nasıl hazırlandığını anlattığı bir fotoğraf, Rektör Korkmaz tarafından gazetemiz sahibi Kürşat Tuncel’e takdim edildi.

Tuncel, bir hayli duygulandığı bu ‘vefalı jest’ karşısında Rektör Korkmaz’a teşekkür etti.