Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) ile Ercan Akın Fen Lisesi Müdürlüğü arasında sosyal, bilimsel ve sanatsal alanda iş birliği protokolü imzalandı.

Rektörlük makamında gerçekleştirilen protokol töreninde İl Milli Eğitim Müdürü Erdem Kaya, Ercan Akın Fen Lisesi Müdürü Ahmet Akıncı, Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Dalgar yer aldı.

Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Erdem Kaya ve Ercan Akın Fen Lisesi Müdürü Ahmet Akıncı arasında imzalanan Sosyal Bilimsel ve Sanatsal İşbirliği Protokolü ile lisenin ihtiyaç duyabileceği hizmet içi eğitim, eğitimin alt yapısının iyileştirilmesi, öğretim süreçlerinin değerlendirilmesi, öğretim programlarının zenginleştirilmesi, seminer ve projelerin nitelik yönünden geliştirilmesi veya eğitim öğretim desteği sağlanması konularında MAKÜ tarafından uygun görülen şartlarda uzmanlık desteği sağlanacak. Ayrıca lise öğrencileri MAKÜ akademik ve araştırma birimlerini ziyaret edebilecek ve birimlerde bulunan laboratuvarları da kullanabilecekler, MAKÜ Prof. Dr. İlhan Varank Kütüphanesinden de yararlanabilecekler.