Uganda’nın Ankara Büyükelçisi Stephen Mubiru ile Afrika’nın en köklü ve prestijli üniversitelerinden biri olan Makerere Üniversitesi’nden gelen heyet Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz’ı ziyaret etti.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette Uganda Antalya Fahri Konsolosu Emek Eker ile MAKÜ Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Öner, Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Zafer Usta, Veteriner Fakültesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Mehmet Çağrı Karakurum ile Prof. Dr. Ali Reha Ağaoğlu da yer aldı.

MAKÜ’nün Bölgesel Kalkınma Odaklı Hayvancılık Projesi kapsamında yürütmüş olduğu projelerin konuşulduğu ziyarette, MAKÜ’nün projelerini takip ettiklerini belirten Makerere Üniversitesi yetkilileri, MAKÜ’nün sadece bölgesine değil ülke hayvancılığının gelişimine yön verebileceğini ve bu kapsamda iki üniversite arasında iş birliği çalışmalarında bulunabileceklerini ifade ettiler.

Karşılıklı fikir alışverişlerinin yapıldığı ziyaret sonunda Rektör Korkmaz konuğu Büyükelçi Stephen Mubiru’ya çeşitli hediyeler takdim etti.