ManşetÜniversite-MAKÜVali Hasan Şıldak: “MAKÜ; BURDUR’UN ÖNÜNÜ AÇACAK”

2 sene ago

Vali Hasan Şıldak, geçtiğimiz Perşembe günü mesaisini Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’ne ayırdı. Burdur’un marka değerlerinden biri olan, 12 yıllık süreçte pek çok alanda kaydettiği gelişmelerle dikkat çeken MAKÜ, Vali Şıldak’ın gündeminde idi…

Vali Hasan Şıldak, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’ne ziyarette bulundu. Göreve başladığı günden bu yana, gerek devam eden yatırımları yerinde inceleyerek, gerekse ziyaretlerde bulunduğu kurumlarda aldığı brifingler, gerekse katıldığı toplantılar ve geride bıraktığımız hafta tamamladığı İlçe ziyaretleriyle Burdur’u daha yakından tanımaya çalışan Vali Hasan Şıldak, kurulduğu 2006 yılından bu yana hızla büyüyerek İlimize değer katmaya devam eden MAKÜ’ye ziyarette bulundu.

MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz’ın ev sahipliğinde Vali Hasan Şıldak’ın katılımıyla düzenlenen ziyaret programında, MAKÜ’de devam eden çalışmalar ve projelerle ilgili Vali Şıldak’a ayrıntılı sunum yapıldı.

Rektörlük toplantı salonunda gerçekleşen ziyarette Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Durmuş Acar ve Prof. Dr. Mehmet Karaca, Rektör Danışmanları Doç. Dr. Ömer Tekşen ve Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Kılınç ve Genel Sekreter Ali Nihat Gündüzalp yer aldı.

Sunumlardan önce bir konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz; MAKÜ’nün geçmişi, eğitimden sağlığa, tarımdan hayvancılığa, mühendislikten temel bilimlere kadar uzanan geniş bir yelpazede yüksek teknoloji altyapısı ve nitelikli akademik-idari kadrosuyla sağladığı eğitim ve araştırma faaliyetleri, üniversitenin akademik, idari ve fiziki yapısı hakkında bilgiler aktaran bir konuşma yaptı.

Rektör Korkmaz’ın konuşmasının ardından sunumlarla devam eden çalışma ziyaretinde, Burdur Gelişim Merkezi Müdürü Doç. Dr. Ali Murat Alpaslan, MAKÜ-BAKA Teknokent Genel Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Gökhan Yılmaz, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Öner, MAKÜ-Tarım Hayvancılık ve Gıda Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü Prof. Dr. Şenol Güzel, Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Kılınç, Genel Sekreter Ali Nihat Güzdüzalp sorumluluk alanlarıyla ilgili yürütülen ve planlanan projeler, devam eden yatırımlar hakkında sunum yaptılar.

Sunumların ardından kısa bir konuşma yapan Vali Hasan Şıldak şunları söyledi:

MAKÜ’DE PEK ÇOK KONUDA BAŞARI ÖYKÜLERİ VAR

“Üniversite hakkında bugüne kadar aldığım bilgiler ışığında ki izlenimlerim, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin çok başarılı bir çizgisinin var olduğu ve iyi bir gelişim kaydettiğinden hiçbir tereddüttüm yoktu. Ama burada gerçekleştirilen sunumlarla birlikte bu yeni bilgilere vakıf olunca gördüm ki farklı perspektif ve noktalardan değerlendirirsek MAKÜ’de pek çok konuda başarı öyküleri var.

MAKÜ AYNI ZAMANDA YÖRE İNSANININ POZİTİF OLARAK DESTEK ALABİLECEĞİ BİR ÇİZGİDE İLERLİYOR

Her şeyden önce üniversiteler sadece öğrenci yetiştiren ve bilime katkı veren kurumlar olarak değil, aynı zamanda bölgenin gerçeklerini yakalamış, kalkınma odaklı ve yöre insanının pozitif olarak destek alabileceği bir çizgide, ekonomik ve sosyal hayatın içinde hızlı bir şekilde ilerliyorlar. MAKÜ’de bunu başarmış bir üniversite. Sadece kamu kaynakları değil farklı modellerle de daha kapsamlı ve hızlı bir gelişmeyi sürdürmekte olduğunu sunumlarda görülüyor.

GERÇEKLEŞTİRİLEN TÜM PROJELER İLLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR BURDUR’UN ÖNÜNÜ AÇACAK DÜZEYDE

Gerçekleştirilen tüm projeler il’le ilgili çalışmalar Burdur’un önünü açacak düzeyde ve il ölçeğinin de üzerinde bir yapılanma arz ediyor. Üniversitenin bizim için de çok önemli olduğunu ifade etmek istiyorum.

Uyumlu bir çalışmayla gereken her türlü desteği vereceğimizi buradan ifade ediyorum. Birlikte çalışmak bizler için de onur ve gurur kaynağı olur, tekrar bu ayrıntılı sunumlar için Rektörümüz ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum.”

Kodlama : SadeMedia Interactive