ManşetÜniversite-MAKÜMAKÜ ailesi, artan öğrenci sayılarıyla büyüyor

2 sene ago

2006’da ilimizde kurulan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) 12 yılık süreçte pek çok alanda mesafe katetti.Burdur’un gururu, yükselen değeri gibi ünvanlarla anılan MAKÜ’nün gelişim-büyüme ivmesini ortaya koyan göstergelerde, verilerde artan öğrenci sayıları öne çıkıyor.

Toplamda 30 bin öğrenci bandını aşan MAKÜ, Rektör Adem Korkmaz’ın işaret ettiği 60 bin öğrenci hedefine emin adımlarla ilerliyor. MAKÜ’de 2015 yılında 25 bin olan öğrenci sayısı, üç yıl içersinde 2018 yılında 32 bin’e ulaştı. MAKÜ’nün artan öğrenci sayılarında en büyük pay, yeni açılan bölümler. Kentine yönelen üniversite vizyonunda ilerleyen MAKÜ yeni bölümlerle gücüne güç katıyor.

2018-2019 akademik yılında YÖK tarafından onaylanan 15 yeni bölüm MAKÜ’de açılıyor, 984 yeni öğrenci MAKÜ’lü olacak.

Rektör Korkmaz artan öğrenci sayılarını, yeni bölümleri değerlendirdi

MAKÜ’de artan öğrenci hamlesini yakından takip eden MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda; öğrenci sayıları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Rektör Korkmaz twitter’den yaptığı açıklamada; “Son 3 yılda üniversitemiz akademik gelişimde büyük ilerleme kaydetmiş, tahsis edilen kadrolar etkili kullanılarak üniversitemize yeni birimler kazandırılmıştır. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Üniversitemiz akademik alanda niteliksel büyümesine devam ediyor.2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında ilk defa öğrenci alacak 15 yeni seçkin bölüm ve program YÖK tarafından onaylandı. Üniversitemize ve şehrimize hayırlı olsun” ifadelerine yer verdi.

Burdur için ayrı bir ekonomik katma değeri olan öğrenciler sayılarının artması ile şehre ve yaşadıkları yere ayrı bir heyacan katmakta. Şu an Burdur merkezde 16 bin öğrenci, geri kalan 14 bin’i ise ilçelerde öğretim görmekte. Yeni açılan bölümlerle MAKÜ ailesine 985 öğrenci katılacak.

Kodlama : SadeMedia Interactive