KültürManşetÜniversite-MAKÜMAKÜ 9. Bahar Şenliği ve Eğitim Festivali başladı

5 sene ago

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi tarafından, öğrencilerin ders yoğunluğu ve sınav stresinden uzaklaştırıp, birbirleriyle kaynaşmalarını sağlamak amacıyla hazırlanan ve bu yıl 9.’su düzenlenen “Bahar Şenliği ve Eğitim Festivali” başladı. Müze Parkı mevkiinden Şeker Meydanı’na kadar düzenlenen kortej yürüyüşü ile şenlik ve festivalin açılışı yapıldı. Yürüyüşe Vali Hasan Kürklü, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, Burdur Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, İl Genel Meclis Başkanı Osman Karakaya, Ak Parti Burdur İl Başkanı Ömer Bütüner, CHP Burdur İl Başkanı Ali Özdemir, siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda üniversite öğrencisi ve öğretim görevlisi katıldı.

MAKÜ Mehteran takımının öncülüğünde yol alan kortejde üniversitenin her bölümü tarafından kendi rengiyle ön plana çıkarken Okul Öncesi Bölümü öğrencileri giydikleri birbirinden farklı kostümler, Geçmişten günümüze Bilim Adamlarının yer aldığı yürüyüş dikkatleri üzerine çekti. Şenlik programları Rektörlük Binası önünde oluşturulan Şenlik alanında yapılan açılışında Rektör Korkmaz “Halkımızla bütünleşen ve vizyonda önemli yeri olan MAKÜ’ nün bu seviyeye gelmesi ve çalışmalarda katkısı olan ve görevi devraldığım Mustafa Saatcı hocama ve tüm emeği geçenleri teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Hasan Kürklü’ de Üniversitenin Burdur ile bütünleşmesine ve bu bağlamda bu bahar şenliğinin üniversitemize ve çalışanlara hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Üniversite Halk oyunları ekiplerinin gösterisi ile devam eden şenlik daha sonra protokolün stantları gezildi ve çalışmalar hakkında bilgiler alındı. 25/29 Mayıs 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan “Bahar Şenliği ve Eğitim Festivali” içerisinde birbirinden ilginç ve eğlenceli etkinlikler ve ünlü sanatçılar tarafından verilecek olan konserlerde yer alacak.

Kodlama : SadeMedia Interactive