MAKÜ’de proje kültürü yaygınlaşıyor

Bilginin topluma anlaşılır bir biçimde aktarılmasını, bunu yaparken de bilginin mümkün olduğunca görselleştirilerek, etkileşimli uygulamalarla desteklenmesini amaçlayan “TÜBİTAK 4004-Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları 2019/1 Çağrısı” sonuçlandı.

Türkiye genelinde kabul edilen toplam 82 adet 4004 projesinin 3 tanesi Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) tarafından kazanıldı. Böylece MAKÜ önemli bir başarıya daha imza attı ve tüm kurumlar içinde en çok Bilim Toplum projesinin desteklendiği kurum listesinde birinci sıraya yerleşti.

TÜBİTAK 4004-Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları 2019/1 Çağrısı kapsamında Eğitim Fakültesi Matematik Eğitimi Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Ramazan Gürel’in 119B900nolu “Gelecek, Benim. Elimden Tut”başlıklı projesi, Eğitim Fakültesi Matematik Eğitimi Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Deniz Eroğlu ve Fen Bilgisi Eğitimi Ana Bilim Dalı Araş. Gör. Ercan Tatlı’nın 119B656nolu “7/24 Bilim Bi’daha”başlıklı projesi ve Sanat Tasarım Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Gülçin Karaca’nın 119B668 nolu “Doğaya Göz Kulak Ol”başlıklı projesi TÜBİTAK tarafından desteklenmeye değer bulundu.