Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Uluslararası İlişkiler Koordinatörlüğü tarafından 3 kıta, 10 ülke ve 12 farklı üniversiteden 25 katılımcı ile gerçekleştirilen “Erasmus Staff Week” etkinliğinin açılış toplantısı Lavanta Tepesi Otel’de gerçekleştirildi.

5-9 Eylül tarihleri arasında düzenlenen etkinliğin açılış toplantısında Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz, Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Kılınç, MAKÜ Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Ali Karakaş, MAKÜ’lü akademisyenler ile 12 farklı üniversiteden gelen 25 katılımcı yer aldı.

Arnavutluk, Azerbaycan, Cezayir, Gürcistan, Letonya, Özbekistan, Pakistan, Polonya, Rusya ve Türkiye’den akademisyenlerin katıldığı etkinliğin açılış toplantısında Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Ali Karakaş açılış konuşması yaptı. Katılımcıları MAKÜ’de ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu söyleyen Rektör Korkmaz, yapılan bu tarz etkinliklerin MAKÜ için önemli olduğunu ve uluslararasılaşmaya katkı sağladığı belirtti.

Konuşmalardan sonra Rektör Korkmaz katılımcılara hediyelerini takdim etti. Daha sonra her bir katılımcı hem kendi ülkesini hem de kendi üniversitelerini tanıtan bir sunum yaptı. 5 gün sürecek olan etkinlikte MAKÜ yerleşke turu, Burdur şehir turu, Salda Gölü, Kibyra Antik Kenti ve Burdur müzesine geziler de düzenlenecek. Düzenlenen etkinlik ile üniversitenin akademik, sosyal ve kültürel alanda uluslararasılaşmasına katkı sağlanması hedefleniyor.