ÇevreManşetMahallemizin başlıca sorunu altyapı

3 sene ago

Burdur’da bulunan mahalleler ve mahalle muhtarları ile sorumlulukları altında bulunan mahallelerin sorunları hakkında yaptığımız röportajların bu haftaki konuğu Recep Mahallesi Muhtarı Ramazan Caner oldu.

Muhtar Caner, mahallesinin sorunları, mahalle sakinlerinin talepleri konusunda gazetemize konuştu.

Recep Mahallesi Muhtarı Ramazan Caner; “Recep Mahallesi 10 sokaktan oluşan küçük ve Burdurun en eski mahallerinden bir tanesi. Diğer merkezde bulunan mahallere göre yapılaşma daha eski. Mahallelinin benden istediği tek şey alt yapı sorunu. Bunu da Burdur Belediyemizle çözmeye çalışıyoruz. Diğer Mahalleler gibi bizde istediğimiz ve talep ettiğimiz takdirde Burdur Belediyesinden her türlü desteği ve hizmeti alıyoruz. Ama dediğim gibi çok eski bir yapılaşma olduğu için mahallemizde çok fazla gelişme gerçekleşmiyor. Yeşil alan ya da park yapılacak çok yerimiz yok. Ama yinede elimizden gelen hizmeti vermeye çalışıyoruz” dedi.

Caner; “Muhtarlık sorumluluk isteyen bir meslek. Ben iş yerimde bu hizmeti vermeye çalışıyorum. Çünkü beni arayan burada rahatlıkla bulabiliyor. Bizler mahalle sakinlerimizin seçtiği onları en iyi şekilde temsil edecek ve onlara her türlü hizmetin gidebilmesini sağlayacak insanlarız. Ben mahalle sakinlerimin hepsini tanıyorum. Kimin ne ihtiyacı var, sıkıntısı var biliyorum. Onlarla yakından ilgilenmeye çalışıyorum. Zaman zaman burada onlarla toplanarak sohbet ve istişareler ederiz. Mahallemizde ne yapılacaksa azalarımız ve mahalle sakinlerimiz ile karar veririz. Esnaf olmamın da buna çok katkısı var. Biz babam ile birlikte çok uzun yıllardır bu mahallede erkek berberliği yapıyoruz. Mahalleli bizi çok iyi tanıyor. Berber olduğumuz için de iş yerimizden sık sık ayrılma gibi bir imkânımızda yok. Çok rahat bir şekilde buraya gelip hem çay ve kahvemizi içerler hem de taleplerini aktarırlar. Mahallemizin sorunları ile elimden geldiğince tek tek ilgilenmeye çalışıyorum. Bazen bizimde eksikliklerimiz oluyor. Bunları da en kısa sürede telafi etmeye çalışıyorum. Buradan sizin aracılığınız ile Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve Belediye personeline teşekkür etmek istiyorum. Mahallem ile ilgili ne zaman bir talebim olsa en kısa zamanda o talebi ve hizmeti yerine getiriyorlar. Ayrıca muhtarlar günümüzde Başkanımız bize kendisine daha kolay ve kısa zamanda ulaşabilmemiz için bilgisayar hediye etti. Bu da bir muhtar olarak beni mutlu etti. Bizlerde Burdurun yaşanabilir gelişmiş bir kent olması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz göstermeye de devam edeceğiz” diye konuştu.

Kodlama : SadeMedia Interactive