Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) Burdur Temsilciliği ve Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi PDR Bölümü öğrencileri, 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla etkinlik düzenledi.

Burdur Cumhuriyet Meydanı’nda stand açan Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) Burdur Temsilciliği ve Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi PDR Bölümü öğrencileri el basma etkinliği düzenleyerek farkındalık yarattı. Burdur vatandaşlarda yapılan etkinliğe duyarlı davranarak etkinliğe destek verdi.

Vatandaşlar ellerine giydikleri eldivenlerin üzerinden ellerini boyayarak hazırlanan pankarta el bastı ve 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’na dikkat çekti.

LÖSEV Antalya İl Koordinatörü Ercan Karalar ve LÖSEV Sosyal Hizmet Uzmanı Ceren Kaplan’da Burdur’a gelerek standı ziyaret etti.

Ziyaret hakkında konuşan LÖSEV Antalya İl Koordinatörü Ercan Karalar; “2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında ziyaretlerimizi yapıyoruz.Vali Yardımcımız, Sosyal Hizmetler Müdürümüz ve Gönüllü gençlerimizden oluşan grupları ziyaret ettik. Herkesten 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda sağlıklı yaşamın ve lösemili çocuklara verilecek desteğin farkındalığını arttırmada yardımlarını bekliyoruz. Bu hafta gerek sosyal mecralarımızdan gerekse ulaşabildiğiniz fiziki faaliyetlerde bize desteklerinizi bekliyoruz. Herkese şimdiden çok teşekkür ederim.” dedi.

LÖSEV Burdur İl Temsilcisi Şerafettin Acar’da etkinlik hakkında; “2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası münasebetiyle MAKÜ PDR öğrencileri ile birlikte stand açarak bir etkinlik yaptık. Burdur halkımız etkinliğe duyarlı. El basma etkinliği yaptık, ürünlerimizden satmaya çalıştık, üye kayıtlarımızı yaptık. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun.” ifadelerini kullandı.

Etkinliğe destek vermek için Cumhuriyet Meydanı’na gelen Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi PDR bölümü 4. sınıf öğrencisi Yaşar Nida Konu ise; “Toplum Hizmet Dersi kapsamında LÖSEV ile birlikte bir etkinlik yapmaya karar verdik. Daha önceden de LÖSEV’i duymuştum ama bu kadar ayrıntılı bilmiyordum. Lösemili çocuklara ne faydası olur, ne yapabiliriz diyerekten Şerafettin bey bizi yönlendirdi ve bugün “el basma” etkinliği yaptık. Ücretsiz üye kaydı için vatandaşlardan destek istedik. Umarım faydamız olmuştur lösemili çocuklar çünkü bizim toplumumuzun bir parçası ve biz böyle etkinliklerle insan olduğumuzu, birey olduğumuzu daha iyi faydasını görüyoruz. Umarım daha fazla etkinlikler yapabiliriz ve lösemili çocuklara destek sağlayabiliriz.” diye konuştu.

-Muhammet Fatih Başcı