GündemManşetSağlıkLÖSEV ile hayata tutunuyorlar

5 ay ago

Burdur’da 02-08 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında “Maskemi takarım, farkındalık yaratırım” sloganıyla LÖSEV gönüllüleri, MAKÜ PDR bölümü hocası Mehmet Ali Çakır ve öğrencileri maske takıp helva dağıttılar.

Etkinliğe; Vali Hasan Şıldak, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, Burdur İl Jandarma Komutanı J.Alb. Orhan Kılıç ve vatandaşlar katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan LÖSEV İl Temsilcisi Şerafettin Acar; “2-8 Kasım lösemili çocuklar haftası kapsamında burada bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. Siz gönüllülerimiz destekçilerimiz ile birlikte LÖSEV büyük bir ailedir. Bu büyük aile 22 yıl önce zor şartlarda aynı amaç altında bir araya gelen bir avuç idealist kişiler ile büyümüş, bugün geldiği noktaya ulaşmıştır. LÖSEV 2-8 Kasım etkinlikleri kapsamında herkesi lösemili çocuklara destek olmaya davet ediyor.

Türkiye’nin dört bir yanında farkındalık etkinlikleri ile sesimizi duyurmak istiyoruz. Bizler löseminin önlenebilir ve tedavi edilebilir olduğunu, lösemili çocukların maskelerini kendilerini korumak için taktıklarını, LÖSEV’in çocuk ve yetişkin hastalara aynı, nakdi ve sosyal destekler verdiğini duyarlı Burdur halkı ile paylaşıyor, daha bilinçli bir kamuoyu için herkesi davet ediyoruz” diye konuştu.

Etkinliğe katılan ve vatandaşlara önce helva ikram eden daha sonra beraber yiyerek muhabbet eden Vali Hasan Şıldak; “Bu haftanın bu farkındalığın oluşması için çok olumlu bir katkı sağayacağını düşünüyoruz. İlimizde de bu çalışmalara destek veren başta LÖSEV olmak üzere bütün genç arkadaşlarımıza, Üniversite öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Bütün hastalıklar insanlar için ama özellikle çocuklarımızın sağlığı her şeyin önünde geliyor, bu manada lösemi ile mücadele etmek o hastalığın getirdiği olumsuzlukları bir nebze olsun hafifletip insanların tedavi olabileceği yönünde de adımlar atmak her şeyden önce takdire şayandır. Allah bütün yavrularımıza hastalıkla mücadele eden insanlarımıza ve onların aile- lerine yardımcı olsun. Onlara şifa dili- yoruz sizlerin de bu anlamlı çalışmasını destekliyoruz” dedi.

LÖSEMİDEN HER KURTULAN ÇOCUK YARINA UMUT OLSUN!

Etkinlik kapsamında konuşan Bur- dur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz; “LÖSEV’in bugün Burdur Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlediği etkinlikle bir farkındalık yaratmaya bizlerin de İl’in yöneticileri, idarecileri olarak katkı vermemiz gerektiğini düşünüyorum. Çünkü tedavisi mümkün olan bir hastalıkta geç kalınmaması çok önemli ve bu konuda da tüm yurttaşlarımızın katkı koyabileceği bir hastalık türü ben destekliyorum. Bu özverili çalışmalarından dolayı da arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Lösemiden her kurtulan çocuk yarına umut olsun” dedi.

Farkındalık için Cami cemaatine maske dağıttılar

Burdur’da 2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası’nda lösemili hastalara dikkat çekmek için cami cemaatine maske dağıtıldı.

Lösev Derneği Burdur Temsilcisi Şerafettin Acar 03 Kasım Pazar günü sabah namazında Cıvlaz Deresi Camii’nde cemaate farkındalık için maske dağıttı. Etkinliğe; Türkiye Diyanet Vakfı Kız Yurdunda kalan Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi öğrencilerde katıldı.

Lösemili Çocuklar Vakfı Burdur İl Temsilcisi Şerafettin Acar farkındalık oluşturmak için böyle bir etkinlik dü- zenlediklerini ve cami cemaatine maske dağıttıklarını söyledi.

Acar öğrencilere Lösev Vakfı hakkında bilgi verdi.

Türkiye Diyanet Vakfı Kız Yurdu Yetkilisi Hatice Büşra Kurt’da; “2-8 kasım Lösemili Çocuklar Haftası nedeniyle Türkiye Diyanet Vakfı olarak öğrencilerimizle biz de bu etkinliğe destek verdik. Öğrencilerimiz maske takarak Lösemiye dikkat çekti” diye konuştu.

Kodlama : SadeMedia Interactive