BölgeÇevreEkonomiGündemManşetTurizmLokantacı esnafı; Turlardan çok memnun

6 ay ago

Son günlerde ilimize turlar ile gelen yerli turistlerin Burdur’un doğal ve tarihi güzelliklerinden sonra en çok merak ettikleri de yöresel yemekleri oluyor.

Yöresel yemeklerden de en çok Burdur şiş ve kaymaklı kadayıfın tadına bakmak isteyen tur ziyaretçileri Burdur’un restoranlarına büyük ilgi gösteriyorlar.

Turlar ile ilimize gelen yerli ve yabancı turistlerin yemek için uğradıkları restoranlardan biriside Adliye caddesinde uzun yıllardır hizmet veren Barış Kebap salonu oluyor.

Lokantacılar ve Pastacılar Odası Başkanı ve Barış Kebap İşletmecisi Birol Kaval ve Kardeşi Barış Kaval; “Son birkaç yıldır tur ile Burdur’a gelen yerli ve yabancı sayısında oldukça büyük bir artış var. Özellikle hafta sonları biz ve bizim gibi restoranlarda büyük yoğunluk yaşanıyor. Bunun sebebi de artık Burdur ve Bur- dur’un değerlerinin tanınması. Burdurun doğal ve tarihi güzelliklerini görmek için gelenler, yöresel yemeğimiz olan Burdur şiş ve kaymaklı kadayıf yemeden gitmiyor. Bedeli askerliğin kalkmasının ardından turların Burdur’a gelmesi biz esnaflar için gerçekten yüz güldürücü bir olay oldu” diye konuştular.

Lokantacılar ve Pastacılar Odası Başkanı Birol Kaval; “Biz Burdur’un tanınması ve turizm pastasından payını alması için oda olarak elimizi taşın altına koymaya hazırız. Bu sene turizmde patlama yaşamamızın ve bu kadar çok turun ilimize gelmesinde Sayın Valimiz Hasan Şıldak’ın çok büyük payı var. Göreve geldiği günden bu tarafa Burdur’un tanınması için birçok çalışmaya imza attı. Özellikle Salda gölü, lavanta tarlaları, İnsuyu mağarası ve tarihi ören yerlerimizin tanınması için çok büyük çalışmaları var. Bu sene onların semeresini biz esnaflar da topluyoruz ve bize çok büyük ekonomik getirisi var. Kendilerine yaptıkları bu güzel çalışmalardan dolayı çok teşekkür ediyoruz ve kendilerine diyoruz ki Burdur turizminin gelişmesi için bize ne düşerse ve ne görev verilirse yapmaya hazırız ve her zaman yanındayız” dedi.

 

Kodlama : SadeMedia Interactive