ManşetSiyasetLİSTE GÜNÜ (Siyaset dünyası, partilerin milletvekili aday listelerine kilitlendi)

2 sene ago

24 Haziran seçimleri öncesinde siyaset dünyasında, bütün gözler seçime katılacak olan siyasi partilerin milletvekili aday listelerine çevirildi.

21 Mayıs 2018 Pazartesi günü seçime katılacak olan siyasi partilerin milletvekili aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu’na teslim etmesiyle birlikte, seçim takviminde önemli bir viraj daha aşılacak.

Partilerin milletvekili aday listelerinin belli olmasıyla birlikte, seçim havasının belirginleşmesi, liderlerin ve adayların sahaya inerek genel seçim ve Cumhurbaşkanlığı seçimi çalışmalarını hızlandırması, propagande faaliyetlerinin hız kazanması bekleniyor.

Türkiye, 35 gün sonra sandığa gidiyor. 27. dönem Milletvekili seçimi ile ile Cumhurbaşkanlığı seçiminin birlikte yapılması tecrübesini ilk defa yaşayacağımız 24 Haziran seçimi, aynı zamanda 16 Nisan Anayasa değişikliği referandumunda kabul edilen Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminin de uygulanmaya başlanması, işlerlik kazanması açısından büyük önem taşıyor.

Burdur’da da 21 Mayıs tarihinin yaklaşmasıyla birlikte, herkes Pazartesi ilan edilecek listeleri bekliyor. Üç Milletvekilinin çıktığı Burdur’da başta iktidar partisi AK Parti olmak üzere CHP, İYi Parti- Saadet Partisi’nin Burdur adayları büyük bir merakla bekleniyor. MHP ise; önceki gün milletvekili aday listelerini açıklamış, Burdur listesi de belli olmuştu…

Burdur’da AK Parti, CHP ve İYİ Parti’nin milletvekili adayları kadar, adayların sıralaması, merkez, ilçeler dengesi, Bucak adaylarının kaçıncı sırada olduğu, batı bölgesi adayları, listelerin neresine yerleştirildikleri, siyaset kulisilerinde en çok konuşulan, merak edilen konu başlıkları arasında yer alıyor.

Kodlama : SadeMedia Interactive