GündemManşetTurizmLİSİNİA’da farkındalık için ahşap heykellere maske takıldı

5 ay ago

BURDUR’a bağlı Karakent Köyü’ndeki Lisinia Doğa Proje Alanı, Burdur Gölü kenarındaki tarlalarda ekili lavantaların açmasıyla birlikte ziyaretçilerini ağırlamaya başladı.

Koronavirüs hastalığı dolayısıyla Lisinia Doğa Proje Alanı’nda tedbirler alınırken ziyaretçilerin tedbirlere uyması konusunda alana uyarı levhaları asıldı. Lisinia Doğa Proje Alanı’nda Öztürk Sarıca’nın yardımcılığını yapan Özgül Özçelik, koronavirüs hastalığının yayılmasının önüne geçmek ve maske takma’nın önemine dikkat çekmek için alanda bulunan ahşap heykellerin ağızlarına maske takarak farkındalık oluşturdu.

Burdur Gölü’nün kurtarılması amacıyla başlatılan ‘Lavanta Deresi Projesi’ kapsamında Burdur Gölü kenarına dikilen lavantaların açmasıyla birlikte Lisinia Doğa Proje Alanı ziyaretçilerini ağırlamaya başladı. Pek çok ziyaretçi de göl kıyısındaki bu manzarayı görebilmek için Lisinia’ya geliyor.

Pandemi süreci dolayısıla tedbirlerin üst seviyede olduğu Lisinia Doğa Proje Alanı’na gelen ziyaretçiler, maske ve sosyal mesafe kuralına uyarak Burdur Gölü ve mor çiçekli lavanta bitkilerinin manzarası eşliğinde bol bol fotoğraf çektirirken Lisinia Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezi’ni görme fırsatı buluyor.

Lisinia’da koronavirüs hastalığının önüne geçmek için alınan tedbirlere ek olarak da bir fakındalık çalışması yapıldı.

Özgül Özçelik, pandemi sürecinde maske takmanın önemine dikkat çekmek için alanda ki ahşap heykellere maske taktı.

Özgül Özçelik; “Maskenin bir tercih değil, kontrollü sosyal yaşamın bir gerekliliği olduğunu da hatırlatmak istedik. Bu nedenle bir kaç park içerisinde yer alan heykellerimizin ağızlarına maskeler takarak ziyaretçilerimiz için maske takmanın, sosyal mesafeye dikkat etmenin önemine dikkati çekerek mesaj vermek istedik.” dedi.

-Muhammet Fatih Başcı

Kodlama : SadeMedia Interactive