ÇevreEkonomiManşetSağlıkLİSİNİA 300 bin ziyaretçi bekliyor

9 ay ago

Burdur’daki ‘Lisinia Doğa Proje Alanı’nda bu yıl 350 bin ziyaretçi hedefleniyor.

Lisinia Doğa Proje alanı sorumlusu Öztürk Sarıca geçen yıl alanı 200 bin civarında kişinin ziyaret ettiğini bu yıl 300-350 bin civarında ziyaretçi beklediklerini belirtti.

Sarıca; “geçen yıl Lisinia Proje alanı ve Lavanta Deresi’nde 200 binin üzerinde ziyaretçi ağırlamıştık. Bu yıl görünen o ki bizimle yapılan tur bağlantıları, şu an kırsal turizm sezonunun yeni başlamış olmasına rağmen ziyaretçi sayısındaki artış bu yıl 300-400 binli rakamlara ulaşacağımızı gösteriyor” dedi.

DHA’ya konuşan Sarıca; “insanların burada zaman geçirecekleri alanları iki katına çıkarttık. Bunun yanında Lavanta Deresi’nde insanların ihtiyaçlarını giderebilecekleri yapılar yapılmaya başlandı. Görsel ve eğitim amaçlı tabelalar ve diğer yapılması gerekenler alanımızda yapılıyor. Bu yıl ekoturizm sezonuna daha ciddi anlamda hazırlık yapıyoruz” diye konuştu.

Lisinia’ya yeni bir seyir kulesi yaptıklarını anlatan Sarıca; “Mimar Kadir Sarıca tarafından yapılan ve dinamiği ile 150-160 ton yük kapasitesini kaldırabilecek kapasitede bir seyir kulesi yaptık. Önümüzdeki yıllarda buranın da insanların çekim merkezi olacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kodlama : SadeMedia Interactive