ÇevreManşetLiseli öğrenciler, Burdur Gölü’nde klip çekti

1 sene ago

Burdur’da Lise öğrencisi Osman Efe Ceyhan, son yıllarda kuruma tehlikesi ile karşı karşıya olan Burdur Gölü’ne dikkat çekmek için Burdur Gölü kenarında klip çekti.

‘O Ses Türkiye Yarışması’nda Burdur’u temsil eden 17 yaşındaki Lise üçüncü sınıf öğrencisi Osman Efe Ceyhan söz ve müziğini öğretmeni Saim Türkay ile birlikte yaptığı ‘Terk Et’ isimli bestesine Burdur Gölü sahilinde klip çekti. Klibin çekimlerini ve montajını ise yine lise öğrencisi Emirhan Tonkaz yaptı.

DHA’ya yaptığı açıklamada, Burdur Gölü’nün son yıllarda 3’te bir oranında küçüldüğünü söyleyen Osman Efe Ceyhan; “1,5 yıldır müzikle uğraşıyorum. Müzik Öğretmenim Saim Türkay ile söz ve müziğini birlikte yaptığımız ‘Terk Et’ isimli şarkımıza son yıllarda hızlı bir şekilde çekilen ve kuruma tehlikesi ile karşı karşıya olan Burdur Gölü’ne hem bir farkındalık oluşturmak hem de yetkililere sesimizi duyurmak adına klibimizi göl kenarında çektik. Yetkililerimizi gölümüz için duyarlılığa davet ediyorum. Burdur Gölü hızlı bir şekilde çekiliyor. Göl Yoksa Burdur Yok. Burdur Gölü bizi terk etmesin.” dedi.

Klibin çekimlerini ve montajını yapan 18 yaşındaki lise öğrencisi Efekan Tonkaz’da; “Arkadaşım Efe bana şarkıdan bahsetti. Klip çekmek istediklerini bunu da son yıllarda kuruma tehlikesi ile karşı karşıya olan Burdur Gölü kenarında yapmak istediklerini söyledi. Ben de bu projenin içinde olmayı seve seve kabul ettim. Çekim montaj hepsini beş saatlik sürede gerçekleştirdik. Gayet güzel oldu. Sesimizi daha büyük kitlelere duyurmak istiyorduk. Bunu da başardık. Yetkililerin sesimizi duymasını ve gölün kurumasına çare bulmalarını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Kodlama : SadeMedia Interactive