Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik, 6 Haziran 2021 Pazar günü gerçekleştirilecek olan Lise Geçiş Sınavı (LGS) hakkında bir mesaj yayımlayıp, öğrencilere başarılar diledi.

Öğrencilerin sınav stresine girmemelerini ve motivasyonlarını düşürmemeleri gerektiğini vurgulayan Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik; “Sınavlar; eğitimin olağan parçalarıdır ve başarının tek ölçütü değildir. Sınavlar sadece bir aşamadır. LGS,  öğrencilerimizde ve ailelerinde strese neden olmamalı, motivasyonlarını düşürmemelidir” dedi.

Pazar günü yapılacak sınavda en az geçen yılki başarıyı beklediklerini dile getiren Başkan Yusuf Keyik:  “Pazar günü sınava girecek öğrencilerimizin en az geçmiş yıllarda kazandıkları başarılarla bizleri gururlandıran öğrencilerimizin performansını göstereceğine olan inancımız tamdır. Umut ediyoruz ki 2021’de salgın kısıtlamalarından dolayı çoğunda uzaktan eğitimle devam eden öğrencilerimiz bu sınavı en güzel şekilde bitirecek ve hedefledikleri liselere yerleşeceklerdir. Hiçbir şey öğrencilerimizin sağlığından daha önemli değildir. Bu yıl sınavla öğrenci alacak tüm okulların kontenjanlarının dolmasını, her bir öğrencinin hedeflediği okula girebilmesini diliyoruz. Öğrencilerimizin TOBB Anadolu Lisesi, Fen Lisesi, Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi, Meslek Lisesi veya istedikleri diğer liselerde eğitim öğretim hayatlarını sürdürmelerini temenni ediyoruz” diye konuştu.

Başkan Keyik, iş dünyasının ara eleman talebini vurgulayarak; “İlimizin ekonomik anlamda büyümesi ve gelişimine devam etmesi için iş dünyamızın ve sanayicilerimizin ara eleman ihtiyacının karşılanması gerekir. Müteşebbisler ve çalışanlar açısından günümüzde Meslek Liseleri daha fazla önem kazanmıştır. Bu minvalde TOBB olarak girişimlerimiz neticesinde Burdur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ‘Proje Okulu’ olarak kabul edilmiştir. Odamız, bu okuldan mezun olan öğrencilerimizin istihdamına ve kariyerlerine katkı sağlamaktadır. İlimizdeki tüm öğrenciler ve velileri sınav şartı aranmayan Burdur MTAL’i tercih edebilirler ” şeklinde konuştu.

Başkan Yusuf Keyik mesajının son bölümünde şunları söyledi: “Her bir öğrencimiz kendi okulunda LGS’ye katılacak. Sınav iki oturumda yapılacak. Kentimiz genelinde öğrencilerimizin sınavda iyi bir başarı elde etmesi kuşkusuz en büyük dileğimizdir. Bu vesile ile bir kez daha eğitim kenti Burdur’umuzda LGS’ye girecek olan tüm öğrencilerimize zihin açıklığı ve başarı diliyorum.”