GündemLevent Ersöz’ün annesi vefat etti, Burdur’da toprağa verildi

5 sene ago

Ergenekon davası sanığı emekli Tuğgeneral Levent Ersöz’ün annesi Yadigar Ersöz, kalbine yenildi.

83 yaşında kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Tuğgeneral Levent Ersöz’ün annesi Yadigar Ersöz’ün cenazesi Ulucamiinde kılınan cenaze namazı sonrasında Asri Mezarlıkda yer alan Aile Kabristanlığında toprağa verildi. Emekli Tuğgeneral Levent Ersöz, Ergenekon davasında 15 Ocak 2009 tarihinde tutuklanmış,17 Temmuz 2014 tarihinde serbest bırakılmıştı.

Kalp krizi sonucu yaşamını yitiren, Ergenekon davası sanığı emekli Tuğgeneral Levent Ersöz’ün annesi Yadigar Ersöz, Burdur Ulu Camii’nde düzenlenen cenaze töreni ile toprağa verildi. Kalp krizi sonucu yaşamını yitiren, Ergenekon davası sanığı emekli Tuğgeneral Levent Ersöz’ün annesi Yadigar Ersöz, Burdur Ulu Camii’nde düzenlenen cenaze töreni ile toprağa verildi.

Burdur Ulu Camii avlusunda tekerlekli sandalyede taziyeleri kabul eden emekli Tuğgeneral Levent Ersöz’e, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz başta olmak üzere vatandaşlar ve yakınları başsağlığı diledi. Emekli Tuğgeneral Levent Ersöz’ün ağabeyi Bülent Ersöz ise anneleri Yadigar Ersöz’ün tabutu başında bekledi. Cuma namazının ardından kılınan cenaze namazına Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Sayit Koca, Vali Yardımcıları Bülent Uygur, Ali Uysal, Ersöz ailesi yakınları ve vatandaşlar katıldı.

“HER DEVRİN BİR SONU VARLEVENT2LEVENT1

Cenaze töreni sonrası konuşan emekli Tuğgeneral Levent Ersöz, “Annemin vefatında bugüne geliş sürecinde yaşadığımız acıların çok büyük katkısı var. Diliyorum ki, bugün yaşadığımız acıları, bize yaşatanlar misliyle yaşasınlar, öyle söylüyorum ve hiçbir şey sonsuza kadar devam etmez. Herkesin bir sonu vardır. Her devrin de bir sonu vardır. Onlar da bunu görecekler. Bütün Türk Milleti de, Türkiye halkı da bunu yaşayıp görecek. Hep beraber tanık olacağız. Görmekteyiz. Bundan sonra da dahasını da göreceğiz. Bu iş burada bitmedi. Bu daha henüz bir başlangıçtır arkadaşlar. 14 Aralık’ta da başladı. İşte hep beraber yaşıyoruz, görüyoruz. Bize bu acıları yaşatanlar misliyle görecekler. Bu acılı günde daha fazla bir şey söylemek istemiyorum.”

Emekli Tuğgeneral Levent Ersöz’ün annesi Yadigar Ersöz’ün cenazesi Burdur Asri Mezarlığı’nda toprağa verildi.

 

Kodlama : SadeMedia Interactive