Burdur´da kuyuya düşen çakal, Doğa Koruma ve Milli Parklar ile AFAD ekiplerinin çalışmasıyla kurtarıldı.

Burdur merkeze bağlı Kayaaltı köyünde akşam saatlerinde bahçesindeki kuyuda yabani hayvan olduğunu gören 65 yaşındaki Hasan Uludağ, durumu Doğa Koruma ve Milli Parklar ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürlüğü ekipleri düşen hayvanı çıkaramayınca AFAD´dan yardım istedi. Olay yerine gelen AFAD ile Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge ekiplerinin birlikte yürüttüğü çalışma ile kuyuya düşen yaban hayvanı düştüğü yaklaşık 10 metrelik kuyudan yarım saat süren çalışma ile çıkarıldı.
Kuyudan çıkarılan hayvanın çıkarıldıktan sonra çakal olduğu anlaşıldı. Ekiplerin kurtardığı çakal yeniden doğaya bırakıldı. Doğaya bırakılan çakal kısa sürede gözden kayboldu.

Bahçe sahibi Hasan Uludağ, “Tarlamdaki kuyunun üzeri açık olmasından dolayı yabani hayvan gece kuyuya düşmüş. Tarlayı sulamak için kuyunun başına geldiğim de içinde hayvanı gördüm. İlk önce domuz sandık. Kendimiz çıkarmaya çalıştık ama yapamadık. Çıkaramayınca da yetkililere haber verdik. Hayvanı kurtaran yetkililere teşekkür ediyorum.” dedi.