EkonomiManşetKüspe kamyoncuları dertli!

2 sene ago

Burdur Şeker Fabrikası’ndan küspe almak için sıra bekleyen kamyoncular bugünlerde dertli! Küspe kamyuncuları sıranın 4-5 günde ancak geldiğini belirterek, “barınma bir tarafa konakladığımız kulübede ne su var, ne de tuvalet, bu gecekondu gibi kulübede geceleri ısınmak bile mümkün değil” diyerek dert yandılar!

20 Eylül 2017 tarihinden bu yana Fabrika’dan küspe çıktığını açıklayan Küspe Kamyoncuları İbrahim Kılıç, Ali Altay, Doğan Kurt ve Erdal Deveci, “Şeker Fabrikası şeker çuvalı verirken K1 belgesi soruyordu. Fakat küspe çekmeye gelince ne sorgu var ne de kontrol, korsan birçok kamyoncu olunca da bizlere beş günde ancak sıra geliyor” dediler.

Çiftçinin hakkı nasıl yeniyor, gelin görün, küspe kartları karaborsanın elinde!

Çiftçiye fiyatı 45 TL olan küspe kartlarının birileri tarafından satın alındıktan sonra 110 Tl ye satıldığını iddia eden kamyoncular; “çiftçilerin haklarını aracı kurumlar ve ayak- çılar yiyor. Kazançları neredeyse 2 katı olan küspe kartları aracının cebinde kalıyor. Ne sorgu var ne vergi; istedikleri gibi satıyorlar. Bizlerin hiçbir eksikliğimiz olmaz iken, karaborsanın elinde olan kartlardan bizlerde evimize ekmek götürmek için gece gündüz sıramızı kaybetmemek için burada günlerimizi geçiriyoruz” şeklinde dert yandılar!..

Ali KAPAN

Kodlama : SadeMedia Interactive