Kurban Bayramı tatili 9 gün olacak mı? Bayram tatili kaç gün? 20 ve 21 Haziran tatil edilecek mi?

2024 yılı Kurban Bayramı’nın ilk günü Pazar gününe denk geliyor. Cumartesi günü ise Arife günü olarak idrak edilecek. Bayrama az bir süre kala kamu personeli ve özel sektör çalışanları, bayram tatilinin kaç gün olacağını merak ediyor.

Bu konuda son dakika bir açıklama geldi ve sektör yetkilileri, bayram tatilinin 9 gün olmasını istedi. Konuyla ilgili açıklama yapan AKTOB Başkanı Kaan Kaşif Kavaloğlu, “Haziran ayında yüksek sezon başlıyor. Yüksek sezon açılışını da okulların tatil edilmesi ve Kurban Bayramı ile yapacağız. Okulların kapanacak olması nedeniyle Ramazan Bayramı’nda olduğu gibi hükümetimizden Kurban Bayramı tatilinin de 15 Haziran’dan 23 Haziran’a, aradaki 20-21 Haziran Perşembe ve Cuma günlerinin de resmi tatil şeklinde toplam 9 gün tatil ilan edilmesini talep ediyoruz. 9 günlük bayram tatili beklentimiz var. Eğer haziran ayı başına kadar 9 gün olarak açıklanırsa, iç turizm hareketliliğini daha da artıracaktır” dedi ve bayram tatilinin 9 gün olmasını talep etti.

9 Gün Olur mu?

Merkez Bankası Rezervlerinde Tüm Zamanların Rekoru: 146,2 Milyar Dolar! Merkez Bankası Rezervlerinde Tüm Zamanların Rekoru: 146,2 Milyar Dolar!

Takvime baktığımızda 16-17-18 ve 19 Haziran tarihleri Kurban Bayramı’na denk geliyor. 15 Haziran ise yarım gün tatil olacak. Ancak hafta sonuna denk geldiği için memurlarda bir değişiklik olmayacak. Bayram 19’unda bitecek ve ekstra bir açıklama yapılmazsa kamu personeli 20 Haziran’da mesaiye başlayacak.

Kaynak: HABER MERKEZİ