Enerjiden savunmaya, ekonomiden tarıma kadar birçok alanda adımlar atıldı. Deprem bölgesinde yaraların sarılmasına yönelik çabalar da devam etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir yılın değerlendirmesini kabine toplantısının ardından yapacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir yılın değerlendirmesini kabine toplantısının ardından yapacak. Bu toplantıda, Kurban Bayramı’nın 9 güne çıkıp çıkmayacağı da netleşecek. Beklentiler artarken, tüm gözler Beştepe’ye çevrildi. Ayrıca, ekonomik veriler değerlendirilecek ve terörle mücadele ile 9’uncu Yargı Paketi de masada olacak.

Yapılacak Kabine Toplantısı'nda, bayram tatilinin ele alınması öngörülüyor. Bu sene Kurban Bayramı, 16-17-18 ve 19 Haziran (pazar- pazartesi- salı- çarşamba) tarihlerini kapsıyor. 14 Haziran'da okulların kapanması ile birlikte birçok kişi tatil planı yapıyor. Bu tatil planı ise Kurban Bayramı için söz konusu bu beklentiyi de güçlendiriyor. 

Bununla birlikte ülke ekonomisi ve ekonomi planlamaları da toplantının gündem başlıklarından biri olacak. Alım gücünü yükseltmeye yönelik geçrekleştirilen çalışmalar ve fahiş fiyatlara karşı uygulanan tedbirlerin sonuçları ele alınacak.

Sürücüler Dikkat! O Trafik Cezaları İptal Ediliyor Sürücüler Dikkat! O Trafik Cezaları İptal Ediliyor

Aynı zamanda toplantının en önemli gündem maddelerinden birinin de terörle mücadele olduğu biliniyor. Hazırlığı yapılan 9.Yargı Paketi'nin son hali gündeme alınacak. Bölgesel gelişmelerin yanı sıra İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılar ve ateşkes konuları da görüşülecek. 

Kaynak: Haber Merkezi