EğitimManşet‘Kumaşa hayat veren dokunuşlar’ Defilesi (ALACA DOKUMALARI TANITILDI)

1 sene ago

Burdur’un  köklü eğitim kurumlarından Kız Meslek Lisesi, defile kültürü ile de bilinen bir okul. Uzun yıllar Burdur’da unutulmaz defilelere imza atan Kız Meslek Lisesi’nde bu kültür günümüzde de devam ediyor.

Burdur Emekevler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Moda Tasarım Teknolojisi öğrencileri, geçtiğimiz günlerde mini bir defile sundu.

Emekevler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Moda Tasarım Teknolojisi Alanı ve Açık Lise Ev Tekstili Üretimi dalı öğrencilerinin mini defile ve sergisine; İl Milli Eğitim Şube Müdürü Seyit Güven Yılmaz, Vali Hasan Şıldak’ın eşi Fatma Nur Şıldak, Garnizon Komutanı Albay Hakan Tutucu’nun eşi Seyhan Tutucu, Okul Müdürü Özlem Karpuz ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Sergi ve defilenin, ‘kumaşa hayat veren dokunuşlar’ konsepti ile hazırlandığını söyleyen Okulun Moda Tasarım Öğretmeni Atiye Akdu; “Burdur’umuzun Alaca dokumalarını tanıtmak, hak ettiği değeri göstermek adına tasarımlarımızla görsel bir şölen oluşsun istedik.

Daha çok otantik tarz oluşturarak doğallığı ön plânda tuttuğumuz kıyafetlerimizde zaman zaman mistik, zaman zaman feminen çizgiler kullandık” dedi.

DHA’ya konuşan Akdu; “değenlerdirmede Alaca dokumalarına has Burdur’un klasikleşmiş desenlerine yer verdik. Ayrıca Açık Lisemizin ev tekstilinde kulllanılan ürünleri okulumuz imkanları çerçevesinde ve müfredatımız gereği yaptığımız tasarımları da beğeniye sunduk” bilgilerini paylaştı.

Kodlama : SadeMedia Interactive