GenelGündemManşetBucak’ta kumar baskını

1 ay ago
Kumar oynayan 14 kişi suçüstü yakalandı
Burdur’da İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinden kumar oynayanlara geçit yok.
Burdur Valiliğinden yapılan açıklamaya göre; “Bucak İlçesinde bir ikamette yapılan operasyonda; 14 şahıs ile kumar oynamada kullanılan çok sayıda iskambil kâğıdı, oyun pulu, içerisinde şahıs isimleri ve çeşitli para miktarı yazısı bulunan çok sayıda yazboz ile ajanda yakalanmıştır.” denildi.
Burdur Valiliği’nin yaptığı açıklama şöyle; “Güvenlik güçlerimiz tarafından, “Kumar Oynanması İçin Yer ve İmkan Sağlanması” suçu ile mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara devam  edilmektedir.
Bu kapsamda İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Bucak İlçesinde bir ikamette yapılan operasyonda; 14 şahıs ile kumar oynamada kullanılan çok sayıda iskambil kâğıdı, oyun pulu, içerisinde şahıs isimleri ve çeşitli para miktarı yazısı bulunan çok sayıda yazboz ile ajanda yakalanmıştır.
Kumar oynandığı tespit edilen yerde yakalanan 14 şahıs ile ilgili olarak; 3 kişi hakkında Kumar Oynanması için Yer ve İmkân Sağlama suçundan adli işlem başlatılmış, 11 kişi hakkında, kumar oynamaktan idari yaptırım tutanağı tanzim edilmiştir.
Arama esnasında 1 deste iskambil kâğıdını ve yazbozu, odada bulunan yanan sobaya attığı tespit edilen 1 şahıs hakkında Suç Delillerini Yok Etme suçundan da ayrıca adli işlem başlatılmıştır.
Ayrıca; Covid-19 ile mücadele kapsamında alınan Hıfzıssıhha Kurul Kararına aykırı hareket eden 14 şahıs hakkında idari para cezası yaptırım tutanağı tanzim edilerek, kumar oynandığı tespit edilen ikamet gerekli kararlar alındıktan sonra mühürlenmiştir. 11 kişi hakkında kumar oynamaktan kişi başı 1225 TL toplamda 13475 TL idari yaptırım tutanağı tanzim edilmiştir.
14 şahıs hakkında Covid-19 ile mücadele kapsamında alınan Hıfzıssıhha Kurul Kararına aykırı hareket etmekten kişi başı 3150TL toplamda 44100 TL idari para cezası yaptırım tutanağı tanzim edilmiştir.Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”
Kodlama : SadeMedia Interactive