KültürManşetKültürel ve tarihi değerlerimize SAHİP ÇIKMALIYIZ (Yeşilova Onocak köyündeki Veli Dede Türbesi restore ediliyor)

3 sene ago

Dokuz bin yıllık geçmişe sahip zengih tarih ve kültür birikimine sahip olan Burdur’da bu güzelliklerin tanıtılması, korunması, insanlığını hizmetine sunulması, turizme kazandırılması büyük önem taşıyor.‘Tarih ve kültür kenti’ ünvanını taşıyan Burdur’un bünyesindeki tarihi eserlerin korunması, restorasyonu, Burdur’un sahip olduğu tarih birikimini ortaya koyması, potansiyelini yansıtması açısından da çok mühim… İşte; bu noktada son yıllarda ilimizde tarihi eserlerin restorasyon çalışmaları hız kazandı. Bunlardan biri de Yeşilova ilçesi Onocak köyündeki Veli Dede Türbesi.

Burdur’da kültür yatırımlarını yakından takip eden AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik yaptığı açıklamada, Veli Dede Türbesinin restorasyon ihalesinin tamamlandığını duyurdu.

Özçelik’ten açıklama

Özçelik, Veli Dede Türbesi’nin yer tesliminin yapıldıktan sonra restora çalışmalarına süratle başlanacağını belirterek, ” Başta Yeşilova halkımız olmak üzere kültürel ve tarihi değerlerimize sahip çıkmaya devam ediyoruz. 2017 yılı yatırım programına alınan çalışmalar, hükümetimizin desteğiyle ilimize ve ilçelerimize kazandırılmaya devam edecektir. Veli Dede Türbesi de restorasyonu yapıldıktan sonra hem hemşehrilerimizin hem de ilimize dışarıdan gelen misafirlerimizin ziyaretine açılacaktır.” ifadelerini kullandı.

Kodlama : SadeMedia Interactive