AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, AK Parti Burdur Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan ve parti üyeleriyle birlikte 16 Aralık 2021 tarihinde hizmet vermeye başlayan Burdur Kütür Merkezi’nde incelemelerde bulundu. İl Başkanı Mengi, “Böyle bir eseri Cumhurbaşkanımızın sayesinde ve milletvekillerimizin büyük gayretleriyle kazandırmanın mutluluğu içindeyiz. Bu projemiz 13 bin metrekare alan üzerine yapılmış ve yaklaşık 6 bin metrekare kapalı alanı bulunan büyük bir orkestra sahnesiyle ve 571 koltuk adediyle bu konferans salonu gerçekten Burdur’umuzun büyük bir ihtiyacını gerçekleştirecek ve kapatacak.” dedi.

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi ve parti üyelerinin Burdur’daki yatırım turları devam ediyor.

AK Parti Burdur heyeti, geçtiğimiz yılın sonlarında tamamlanan ve faaliyete geçen Burdur Kültür Merkezi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Burdur İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdullah Kılıç, heyete Kültür Merkezi ile ilgili bilgiler verdi.

“Böyle bir eseri Burdur’a kazandırmanın mutluluğu içerisindeyiz”

İncelemeler sonrasında basın mensuplarına açıklama yapan AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi, “Bugün Burdur’umuzun en güzel yatırımlarından birisinde sizlerle beraber olduk. Uzun zamandır Burdur kamuoyunun merak ettiği, meşgul ettiği konulardan birisi de Burdur Kültür Merkezi’ydi. 2008 yılında AK Partili Burdur Belediyesi tarafından yapılmak istenen, temelleri atılan, kaba inşaatı yapılan bu yatırımımız maalesef CHP Belediyesi tarafından uygun görülmedi ve hatta maalesef CHP’li Belediye Başkanı ‘çivi bile çakmam’ diyerek atıl bıraktığı bu yatırımı dönemin Valisinin büyük gayretleriyle ve tabi ki Burdur Belediye Meclis üyelerinin gayretleriyle İl Özel İdaremize Burdur Belediyesi’nden devrolmuştur ve bugün artık hem Kültür Müdürlüğümüzü ağırlıyoruz burada hem de Kültür Merkezimizde de birçok faaliyetin yapılması için artık hizmete geçti. Kültür Müdürlüğümüz burayı aralık ayının sonunda taşınarak faaliyete geçtiler ve ilk tiyatro gösterimi de geçtiğimiz aylarda yapıldı ve Burdurlumuzla buluştu. Biz bu konuda çok mutluyuz. Böyle bir eseri Cumhurbaşkanımızın sayesinde ve milletvekillerimizin büyük gayretleriyle kazandırmanın mutluluğu içindeyiz. Bu projemiz 13 bin metrekare alan üzerine yapılmış ve yaklaşık 6 bin metrekare kapalı alanı bulunan büyük bir orkestra sahnesiyle ve 571 koltuk adediyle bu konferans salonu gerçekten Burdur’umuzun büyük bir ihtiyacını gerçekleştirecek ve kapatacak. Aynı zamanda 4 tane atölye salonu, 2 tane fuaye salonu var. 55 tanede odası var. Müdürlüğümüzün birçok birimi de burada faaliyet vermeye başladı. Halkımıza burada Kültür Müdürlüğü olarak şehir merkezimizde hizmet vermeye devam ediyoruz.” dedi.

Kültür Merkezi’miz herkesin kullanımına açıktır”

Başkan Mengi, “Valimiz Ali Arslantaş buranın bitirilmesi için büyük bir çaba ve gayret gösterdi. Ben başta sayın Valimiz Ali Arslantaş olmak üzere Milletvekilimiz Bayram Özçelik ve Yasin Uğur’a, özellikle de Cumhurbaşkanımızın Burdur’umuza yaptığı bu yatırım dolayısıyla çok teşekkür ediyoruz. İl Özel İdaresi’nin de ekipleri bu çalışmada titizlikle bir denetim mekanizmasıyla A’dan Z’ye denetleyerek güzel bir yatırımı şehrimize kazandırmakta çok başarılı oldular. Ben hem İl Özel İdare ekiplerine hem de İl Kültür Turizm Müdürümüze büyük gayretlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Burdur’umuza hayırlı olsun. Kültür Merkezimiz, Burdur’umuzdaki bütün STK’lara, özel firmalara, özel tiyatrolara belli bir ücret dahilinde bilgilendirme, konferans verme gibi kullanıma açıktır.” diye konuştu.

Kültür Merkezi ziyareti toplu hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi.

Muhammet Fatih Başcı